AMD Ryzen 7 CPU 98 derece oluyor

Altında fan var hocam. Gözümü korkuttunuz vallahi.

Neden hocam?

Ryzen 7 diyorsun R9'dan sonra en güncel işlemci dostum. Yani bu denli sıcaklık hiç normal değil. Bunun için laptoplar için soğutucular var onlardan almanı tavsiye ederim laptopun kendi fanı HARİÇ

Termal bakım ve temizlik yapmanı öneririm. Sıcaklıklar çok yüksek. Undervolt da yapabilirsin. Ayriyeten değerleri HWiNFO ile takip et, daha sağlıklı veriler sunuyor. İşlemcin 10GHz'e ulaşmış.

Ryzen 7 diyorsun R9'dan sonra en güncel işlemci dostum. Yani bu denli sıcaklık hiç normal değil. Bunun için laptoplar için soğutucular var onlardan almanı tavsiye ederim laptopun kendi fanı HARİÇ
Hocam anlamadım yani laptop yeni bir laptop. Oda ısısı 30 derece şuan. Acaba ortam sıcak diye mi bu kaar ısınıyor?

Hocam anlamadım yani laptop yeni bir laptop. Oda ısısı 30 derece şu an. Acaba ortam sıcak diye mi bu kaar ısınıyor?

Ortam sıcaklığı ile alakası olduğunu sanmıyorum. Yeni aldıysanız en kısa sürede servise iletin bir baksınlar siz müdahale etmeyin.

Öyle bir şey yok. Güncellik nesille belirlenir modelle değil. Ryzen 9'dan güncel Ryzen 5'ler var. Ayrıca arkadaş zaten fan kullandığını belirtmiş

Boşta işlemci 50 derece şuan. Acaba oyun çok mu ağır geliyor bu laptoba?

Arkadaşlar servis ile görüştüm. Kargoyla bize gönderin dediler. Ne düyorsunuz göndereyim mi? Çok uzun sürer mi acaba bu servis işlemi? Birde servise gönderilmesi gereken bir problem mi bu cidden?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı