Çözüldü AMD Ryzen 7 işlemciyi A320 m anakart ile kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar, elimde 1.000 TL. Bütçe var. Anakart modelim MSI A320 m Pro VH Plus modeli. Ben yukarıdaki işlemciyi alıp bu anakart ile kullansam sorun olur mu? Demek istediğim 70 FPS alacağıma 40 FPS mi alırım? Bana yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci hedefim 2700 modeli.

Elinizdeki A320 anakartı 250-270TL gibi bir fiyata satabilirseniz Ryzen 5 1600 12NM + Güzel bir B450 anakart veyahut 2600+ B450 alabilirsiniz.

2700 işlemcisi ile 2600 işlemcisi arasında oyun konusunda fark yok.

Şöyle de yapabilirsiniz o parayı direkt 3500X işlemcisine yatırabilirsiniz o anakart ile yeter ama BIOS güncellemesi yapmayı unutmayın.

3500X oyun konusunda 2700 işlemcisini döver.

Hocam iyiki açmışım o konuyu. Yani 7 olmasının bir önemi yok mu? Ryzen 5 3500X aldığımda daha iyimi olur. Daha mı stabil olmuş olur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepinize teşekkür ederim. Yarın gidip Ryzen 7 almayı planlıyordum. Ama 3500 veya duruma göre 3600 alacağım bütçe ve duruma göre onu orda karar vericem. Yorumlar için teşekkürler herkese.

Hepinize teşekkür ederim. Yarın gidip Ryzen 7 almayı planlıyordum. Ama 3500 veya duruma göre 3600 alacağım bütçe ve duruma göre onu orda karar vericem. Yorumlar için teşekkürler herkese.

R5 3500X burada satılıyor buradan alabilirsiniz anakartınızı en son sürüme güncelleyin sıkıntı yaşamayın hayırlı olsun.

Yanlış Bilgilendirme
3. nesil Ryzen işlemciler A320 anakartlar ile çalışmıyor. En düşük B350 anakart gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı