Çözüldü AMD Ryzen 7 işlemciyi A320 m anakart ile kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar, elimde 1.000 TL. Bütçe var. Anakart modelim MSI A320 m Pro VH Plus modeli. Ben yukarıdaki işlemciyi alıp bu anakart ile kullansam sorun olur mu? Demek istediğim 70 FPS alacağıma 40 FPS mi alırım? Bana yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci hedefim 2700 modeli.

@Spotter MSI markasının doğrudan üçüncü nesil destekli A320 Max anakartları da var.
Örnek;
Diğer A320 anakartlar için daha geç oldu ama yine de BIOS güncellemesi yayınlandı.
Yani en azından MSI tarafından destekleniyor.

BIOS güncellemesi yapmadan önce XMP kapatın.

Son düzenleme:
3. nesil Ryzen işlemciler A320 anakartlar ile çalışmıyor. En düşük B350 anakart gerekiyor.
Evet bana uyarıyı veren moderatör arkadaş ben uyarı da yesem doğruları söylemekten pes etmem :)
Alın size kaynak: Third-Gen Ryzen Not Fully Backward Compatible, X570 Chipset Doesn't Support First-Gen Models, AMD Explains Boşu boşuna uyarı vermek de güzel. Sırf uyarı vereyim de kaynağı araştırmadan ne olursa olsun.

1580204002004.png

@Spotter ilk nesil destekleyen X570 anakartlar olduğu gibi 3.Nesil destekleyen A320 anakartlarda mevcut.

Bu tamamen anakart üreticisinin insafına kalmış bir durum ancak çoğu destek veriyor.
Bütün A320 modelleri desteklemiyor demek yanlış olur.
Dostum ben üreticiye değil, AMD'nin yaptığı resmi açıklamaya bakarım. AMD açıklamasında desteklemiyor diyor ise ve diğer firmalar BIOS güncelleyerek destek sunuyorsa tam verim vereceği anlamına gelmez.

Max performansı alması için overclock destekli bi anakart lazım. Şuan işlemciyi alsanız 3.2 de kullanıcaksınız. Şuanki işlemcinizi bilemem ama oyun performansına OC desteksiz bi anakartla fazla etki ediceğini sanmam. Arkadaşların dediği gibi Ryzen5-3600x daha mantıklı ama fiyat farkı çok olabilir o farklada OC destekli anakart alınabilr.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı