AMD Ryzen 8000G Serisi Satışa Sunuldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
amd-ryzen-8000g-satisa-sunuldu-kapak-1920x1080.jpg

AMD Ryzen 8000G serisi kullanıcılara sunuldu. Dört tane modelden oluşan yeni nesil APU işlemcilerden iki tanesi XDNA NPU ile donatıldı. Bu bağlamda yeni 8000G serisinde yapay zeka işlem gücü yüksek olacak. Yeni Ryzen 8000G Serisi Özellikleri Hawk Point yani 8000G serisi dört tane SoC birimini içeriyor. Bunlar sırasıyla; Ryzen 7 8700G, Ryzen 5 8600G, Ryzen […]

Devamı: AMD Ryzen 8000G Serisi Satışa Sunuldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eki Görüntüle 2104862
AMD Ryzen 8000G serisi kullanıcılara sunuldu. Dört tane modelden oluşan yeni nesil APU işlemcilerden iki tanesi xdna npu ile donatıldı. Bu bağlamda yeni 8000G serisinde yapay zeka işlem gücü yüksek olacak. Yeni Ryzen 8000G serisi özellikleri Hawk point yani 8000G serisi dört tane SoC birimini içeriyor. Bunlar sırasıyla; Ryzen 7 8700G, Ryzen 5 8600G, Ryzen […]

Devamı: AMD Ryzen 8000G Serisi Satışa Sunuldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Akakçe'den buldum. İnceleyebilirsiniz.
Bir de OEM satış ne anlama geliyor?

6500XT ile ayni performansi veren APU islemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD ucmus bu sefer.

Sanki pahalı mı bana mı öyle geldi.
Performans konusunda gerçekten üst düzey bir SoC. Ayrıca daha yeni satışa çıktığı için Türk satıcılar dolar bazından satış yapıyor. Haliyle bu fiyatlar şimdilik normal.

G ne oluyor? APU mu bunlar?
Evet, APU işlemciler.

Akakçe'den buldum. İnceleyebilirsiniz.
Bir de OEM satış ne anlama geliyor?
8300G için fiyatlandırma bulunmuyor. OEM ürün olduğu için Dell, ASUS gibi firmalara tray olarak gönderiliyor. Bu şirketler de sistemlerine ürünü dahil ediyor.

6500XT ile ayni performansi veren APU islemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD ucmus bu sefer.

1-2 oyun dışında benzer CPU'larda FPS değerlerinin arası fazla aslında ama fiyatına göre bayağı iyi.

Geri
Yukarı