Rehber AMD Ryzen DDR4 RAM Overclock

Hocam sırf tWR'yi 1 düşürdüm diye BIOS'a gelişmiş başlangıçtan girmem gerekiyor

Sistem açıldığında klavye ışıkları bir gidiyor bir geliyor Windows açılıyor.
Beyaz ışık tabirini siyah ekrana çeviren adam

Beyaz ışık tabirini siyah ekrana çeviren adam
tWR kaynaklı değilmiş sanırım hocam? Kapattım fakat aynı şekilde. Az önceki ayarlarıma döndürüp deneyeceğim.

Sanırım sorunu çözdüm, BIOS sıfırlayınca ne TPM ne Secure Boot ne AMD Sam ne PBO açmışım

(Sorun çözüldü)

Hocam CL16 stabil değildi, voltajla uğraşasım gelmedi, aldım CL18'ye.

tRFC'yi 620'ye çektim, belki bir 20-40 daha düşürebilirim. Şimdi de tRAS ve tRC'yi 4 düşürdüm, Memtest86'yı bekliyorum Çok uzun sürüyor.

@BerkayZ87 Kafayı yiyeceğim ya 1.58V verdim 4133-16 olmuyor. 1.585V verdim son olarak, mucize olmazsa 18'e dönüyorum.

Can sıkıntısından tWTRS'e 5 girdim 6 yerine, stabil oldu, biraz mutlu oldum bundan ama CL olmuyor

Son düzenleme:
Patriot viper 4400mhz cl 19 ram ne yaparsam yapayım cl 14 yapamıyorum 2t veriyorum yine mavi ekran alıyorum

Yani RAM 3200 MHz olacak ise FCLK 1600 mü olması gerekiyor? Yoksa Auto da bırakırsam kendi ayarlar mı?

Mümkün. Bu programın freeware versiyonunu indirin, EEPROM > Read SPD on SMBus seçin. Ekran görüntüsü olarak atın.

Mümkün. Bu programın freeware versiyonunu indirin, EEPROM > read SPD on SMBus seçin. Ekran görüntüsü olarak atın.

Şu an iş yerindeyim. Eve geçince gönderirim.

Mümkün. Bu programın freeware versiyonunu indirin, EEPROM > read SPD on SMBus seçin. Ekran görüntüsü olarak atın.

Bu arada BIOS'tan RAM'leri 3600 MHz yaptım flck da 1800 seçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an iş yerindeyim. Eve geçince gönderirim.

Eki Görüntüle 1824581

Bu arada BIOS'tan RAM'leri 3600 MHz yaptım flck da 1800 seçtim.

Hakkında pek bilgi yok ama kötü bir çip olduğunu okudum. Kingston'dan Nanya çıktığını bilmiyordum. 1.35V'ı geçmeden 3600 MHz CL18'de bir ayar tutturmayı deneyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…