AMD Ryzen İşlemci Bencmark Testleri Sızdırıldı!

AMD Ryzen İşlemcilerinin 4, 6 ve 8 çekirdek olmak üzere bencmark testleri sızdırıldı.

Çoklu Çekirdek Performansı:

1.png

Tek Çekirdek Performansı:

2.png

AMD Ryzen: ZD3406BAM88F4_38/34_Y ==> 8 Çekirdek
AMD Ryzen: ZD3301BBM6IF4_37/33_Y ==> 6 Çekirdek
AMD Ryzen: ZD3201BBM4KF4_34/32_Y ==> 4 Çekirdek

500 Dolar olan Ryzen model işlemci tek çekirdek ve çoklu çekirdek performansında İ7 7700K gerisinde ama olarak arada bariz fiyat farkı var, bu durumları da göz önünde bulundurmakta fayda var.
Hocam isin aslinda bende bundan bahsediyorum i7 7700K dedigimiz islemcinin yurtdisi fiyati 350 dolar. Ryzenimizin ise 500 dolar acaba bu farka deger mi Ryzen. Onu merak ediyorum yorumlarinizi bekliyorum

Testerlara dağıtılmak üzere ilk partinin yola çıktığı söylentisi var. Ola ki haftaya oyun testleri düşerse daha net konuşuruz şuan için oyun amaçlı bir bilgisayarda 7700k'nın önünde bir performans sunmayacak gibi. Yayıncılık ile uğraşanlar hatta kalsın :)

Çoklu çekirdek performansına göre OC siz 7700k dan 1 tık güclü olan zd33 ryzenlerin isim ve clockların öğrenilmesiyle kesin olarak ryzen 5 1600x olduğunu anlayabiliyoruz. i7 7700k amazonda 350 dolar 1600x ise 260 dolar olarak çıkacak bence AMD bu sefer gerçekten başardı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı