AMD Ryzen İşlemcilerin i7 6700K'yı Geçmesi

Mr Ragnot

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu sıralar bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Malum, doların yüksek olması ve yeni ve gümbür gümbür gelecek olan işlemciler beni şu anda toplamak fikrinden caydırıyor açıkçası, AMD Ryzen işlemcilerin giriş seviyesindeki işlemci i7 6700k'yı geçtiğini ve 150 dolar gibi fiyattan çıkması bekleniyor. Bunun doğruluk payı nedir ve ne zaman çıkacaktır ? Son olarak, sizce beklemeli miyim yoksa şimdi mi toplamalıyım? Doların yükselip alçalması hakkında da fikirlerinizi alabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey olmaz. 6700K'dan daha iyi madem, AMD neden bunu para kazanmak için kullanmasın? 150 dolar kadar ucuz olmaz 6700K'dan daha iyi olan işlemci. Ryzen serisinin en düşük modeli 6700K'dan daha iyi olursa Ryzen serisi ev kullanıcıları için değil sadece üst düzey için çıkar.

Giriş seviyesi değil, orta seviyenin üst kısmı 6700K performansı verecek. Üst seviyeleri Kaby Lake serisinden daha performanslı gelecek eğer testler doğru ise. Ancak son kullanıcı testlerini beklemek daha doğru olur.
Ryzen her türlü daha ucuz olacak. Başka türlü satamaz. O yüzden kesinlikle beklemeye değer.

Siz de AMD'yi öldürdünüz ya. Arkadaşlar Bulldozer ve Piledriver mimarisi tam bir facia idi. Fakat AMD sil baştan İntel'in mimarisine benzer bir işlemci çıkarıyor. DDR4, 14NM ve yeni özellikler olunca neden alınmasın?

Eğer Ryzen her koşulda İ7 6700K'yı geçmiş olsaydı (İ7 6700K kullanıcısı olarak) yine AMD almazdım.

Şu mimarilerden çok uçuk şeyler beklemeyin. AMD'nin tek iddiası İntel ile ''adam akıllı'' yarışmaya başlamak, 6950X'i hem fiyat, hem de performans olarak geçmek.

RX 480 CF'da GTX 1080'i geçiyordu en son. YouTube'u açıp son kullanıcıların yapmış olduğu benchmark testlerine baktığımızda kimi oyunlarda GTX 1070'in bile gerisinde kalabildiğini görüyoruz. Bekleyip görmek lazım. Benim beklentim düşük seviyede.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı