AMD Ryzen Voltaj Düşürme Rehberi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD Ryzen işlemcinize anakartınızın verdiği voltajı düşürerek işlemcinizi çok daha serin çalıştırabilirsiniz. Yakın zamanda topladığımız QP Super Nova sistemde AMD’nin Ryzen 5 2500X işlemcisini ve firmanın Wraith Stealth işlemci soğutucusunu kullanmıştık. Sistem her ne kadar kararlı çalışsa da işlemci sıcaklığının daha önce topladığımız sistemlerden daha yüksek seyrettiğini fark ettik. Technopat olarak bu durumu düzeltmemiz gerekiyordu […]

Devamı: AMD Ryzen Voltaj Düşürme Rehberi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

AMD Ryzen işlemcinize anakartınızın verdiği voltajı düşürerek işlemcinizi çok daha serin çalıştırabilirsiniz. Yakın zamanda topladığımız QP Super Nova sistemde AMD’nin Ryzen 5 2500X işlemcisini ve firmanın Wraith Stealth işlemci soğutucusunu kullanmıştık. Sistem her ne kadar kararlı çalışsa da işlemci sıcaklığının daha önce topladığımız sistemlerden daha yüksek seyrettiğini fark ettik. Technopat olarak bu durumu düzeltmemiz gerekiyordu […]

Devamı: AMD Ryzen Voltaj Düşürme Rehberi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bunu Ryzen 2700X ve MSI X470 carbon anakartta yapabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU Ratio bölümünden 4 GHz'e çıkartıyorum sistem açılıyor ama oyuna girince siyah ekrana düşüyor. Sorun PSU'da mı sizce? 600W PSU var.

@Recep Baltaş Ryzen 3 2200G işlemci kullanıyorum. Override modu etkinleştirdiğimde değerleri değiştirmesem bile oyuna girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum. Override modda "auto" seçneği aktifken böyle olması normal mi?

Yapabilmeniz gerek. Sıcaklıklar normalden yüksek ise deneyebilirsiniz.
Override modu etkinleştirip voltaj ayarını 1.3 yaptığımda sistem açılmıyor windows logosundan sonra kapanıyor. 1.4 yaptığım zaman açılıyor. Override yapmadan önce sizin cpu 1.34v de çalışıyorken benim işlemcim 1.44v de çalışıyordu işlemcim 2700x ancak saçma olan şey şu ben işlemci stress testi yaptığım zaman ryzen master ve cpu-z uygulamaları 1.32v gösteriyor çekirdek voltajını madem bu kadar düşük voltajda çalışabiliyor 1.35 gibi voltaj değerlerinde de ilk açılışta çalışması gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı