AMD Ryzen3 Ve Ryzen 5 Serileri İkinci Çeyrekte Çıkacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

AMD’nin Ryzen işlemci ailesinin orta ve giriş seviyesi modelleri de bir kaç aya kadar çıkabilir. AMD kısa süre önce yeni Ryzen işlemci ailesinin üst seviye üyelerini resmen tanıttı. 2 Mart itibariyle raflara çıkacak olan Ryzen 7 serisi işlemciler şimdiden önsipariş rekorları kırıyor. Ancak AMD’nin işi henüz bitmiş değil, çünkü kullanıcılar merakla giriş ve orta seviye […]

AMD Ryzen3 Ve Ryzen 5 Serileri İkinci Çeyrekte Çıkacak Technopat

Daha fazlası...

Her tanıtımdan sonra satış rekorları kırılması , kağıt üzerinde yarı fiyatına Intel'i alt eden AMD. Bakalım bu sefer sonuç ne olacak. Umarım AMD bu kez şeytanın bacağını kırar, Intel fiyatları düşürür ve bende 6700K yerine 6900K alırım. :D

@CanSlymn İ7 6700K alacak bütçen varsa İ7 6900K hayatta alamazsın aynı bütçe aralığı için. İntel fiyatı düşürür düşürmesine de ancak öyle radikal fiyat indirimine gitmez, hele de Türkiye'de uygulanan vergilerden de bir haberin yok galiba. Daha ucuz ve performanslı olacak Ryzen işlemciler varken İ7'nin diğer modellerine yönelmen akıllıca bir davranış değil.

@CanSlymn Gerçekten bu kadar takım tutar gibi tutabiliyor musunuz? Yani düşse ne kadar düşer? 4000'ten 3000'e düşsün, aynı veya daha fazla performansı 2200 TL'ye alabilecekken, 3000 TL'ye sırf intel diye almak çok mantıklı gerçekten! :eek:

Öncelikle Intel ne benim amcamın ne de ülkemin markası o yüzden takım tutar gibi markaları tutmam. Benim bu şekilde düşünmemin sebebi geçmişte yaşadıklarıma dayanıyor. Amd+ati ve Intel+nvidia kombinasyonlu cihazlar kullandım. Amd beni gerek yazılımsal gerek donanımsal açıdan çok üzdü uğraştırdı. Şu an bu mesajı yazdığım 5 yıllık bilgisayarım intel+nvidia ve ne ısınma ne de yazılımsal bir sorun yaşadım. Ekran kartım 6 yıllık hala güncellemeleri alıyor ve sürekli nvidia benden geri bildirim yapmamı istiyor. İşlemcim i5 2. Nesil, yeri geldi çok yüklendim gık demedi. Yani demem o ki, Amd markası Ryzen işlemcilerle iyi bir performans ortaya koysa ve almak istesem dahi en az 6 ay bekleyeceğim. 2-3 tane lansman merkezinde yapılan Cinebench, Bf, render testlerine bakıp ikna olamam bunun sebebi yine Amd'nin kendisi ve o karanlık geçmişidir. Dediğim gibi umarım iyi olur umarım Intel bu durumdan çok etkilenir. Ryzen kendini (uzun vadede) ispatlar ise basar parayı onu alırım. Ama temkinli yaklaşmakta fayda var takım tutar gibi oyuncular henüz sahaya çıkmadan şu kazanacak demekte hiç doğru değil. Sevgiler ...

@CanSlymn İ7 6700K alacak bütçen varsa İ7 6900K hayatta alamazsın aynı bütçe aralığı için. İntel fiyatı düşürür düşürmesine de ancak öyle radikal fiyat indirimine gitmez, hele de Türkiye'de uygulanan vergilerden de bir haberin yok galiba. Daha ucuz ve performanslı olacak Ryzen işlemciler varken İ7'nin diğer modellerine yönelmen akıllıca bir davranış değil.
Adam parayı basar alır niye şey yapıyorsunuz [emoji48] [emoji48] [emoji48] [emoji48]

Düzenleme: [emoji17]

Öncelikle Intel ne benim amcamın ne de ülkemin markası o yüzden takım tutar gibi markaları tutmam. Benim bu şekilde düşünmemin sebebi geçmişte yaşadıklarıma dayanıyor. Amd+ati ve Intel+nvidia kombinasyonlu cihazlar kullandım. Amd beni gerek yazılımsal gerek donanımsal açıdan çok üzdü uğraştırdı. Şu an bu mesajı yazdığım 5 yıllık bilgisayarım intel+nvidia ve ne ısınma ne de yazılımsal bir sorun yaşadım. Ekran kartım 6 yıllık hala güncellemeleri alıyor ve sürekli nvidia benden geri bildirim yapmamı istiyor. İşlemcim i5 2. Nesil, yeri geldi çok yüklendim gık demedi. Yani demem o ki, Amd markası Ryzen işlemcilerle iyi bir performans ortaya koysa ve almak istesem dahi en az 6 ay bekleyeceğim. 2-3 tane lansman merkezinde yapılan Cinebench, Bf, render testlerine bakıp ikna olamam bunun sebebi yine Amd'nin kendisi ve o karanlık geçmişidir. Dediğim gibi umarım iyi olur umarım Intel bu durumdan çok etkilenir. Ryzen kendini (uzun vadede) ispatlar ise basar parayı onu alırım. Ama temkinli yaklaşmakta fayda var takım tutar gibi oyuncular henüz sahaya çıkmadan şu kazanacak demekte hiç doğru değil. Sevgiler ...

Hocam ben o mesajınıza dayanarak yazdım, yani burada bir mantık var, ucuz olan var ha başka biryerde belirttiğim gibi batı ülkelerinde yaşasan, 500 dolar fark verip alabilirsin, Ryzen'ı beklemene bile gerek yok ama, bizim ülkemizde işler değişiyor, 2500 Tl'lik fark ortaya çıkıyorken mantıksız olduğunu belirttim. Tabiki bende de a6-6400K var, 4,5 Ghz'de eşşek gibi bütün nimetlerinden sonuna kadar yararlanıyorum, 50 dereceyi geçmiyor. Yani hiçbir işlemcinin gıkı çıkmıyor. Tabiki herkesin tercihi kendine ben karışmam ama. Siz testi bile beklemeden bu farkı verip, onu alırım diyorsanız, burada bir sorun var.:)

Testi beklemem demedim aksine gereğinden fazla beklerim dedim. Ülke konusunda haklısınız, ülke o kadar pahalı hala geldi ki işimiz gücümüz fiyat/performans oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı