AMD sistem Niresh Yosemite sonrası ethernet çalışmama sorunu

Lyna Fox

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar AMD işlemcili masaüstü bilgisayarıma Niresh ile çok kolay bir şekilde kurulum gerçekleştirdim. Takıldığım bir kaç noktada yardıma ihtiyacım var.

Sistemim:
AMD Phenom X4 işlemci
Gigabyte Ga-ma78gm-s2h anakart
Nvidia ekran kartı.

Sorunlarım:
1-Ethernet çalışmıyor.
2-Sistemi yeniden başlat dediğimde başlatmıyor kapanma noktasında sıkıntı var.
3-Bilgisayarı açarken manuel bootflag girmek zorunda kalıyorum ilk defa niresh kullandığım ve yeterli kaynak bulamadığım için komutları nereye ekleyeceğim konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Şu an için yaşadığım sıkıntılar bunlar. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover kullanıyorum.Bir usb belleğe clover kurdum. Sonra onu efi bölümüne attım. Takılırsan buraya yaz yardım ederim.Ne zaman restart atıyor ?

Kext denemeleri sırasında tekrar boot edemediğim için sildim tekrar kurdum sistemi. Clover kurayım bende amd de belki sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm. Restart sıkıntımı yanlış ifade ettim sanırım. Sistemi yeniden başlat dediğimde yeniden başlatmıyor kapanma ekranında kalıyor. Ek olarak malum bazı kextler uyumsuz olunca sistem başlatmıyor laptopta bu durumda usb yi takıp oradan boot ediyordum aynı uygulamayı nasıl yapabilirim ? Dediğiniz şekilde usb clover kurulumu yapsam o şekilde boot mümkün mü ?

Edit: Niresh yosemite mi kurdunuz yoksa El capitan mı?

Son düzenleme:
Niresh Yosemite kurdum. Boş bir USB'nin içine clover kur. Sistem parametrelerini confing.plist dosyasına ekle. Sonra sistemi usb'den boot et açılıyorsa buraya yaz. Yardım edeyim.

Son düzenleme:
Cloverı yükledikten sonra ekran kartım devre dışı kaldı açılışta kasılarak açılıyor sistem beklenmedik bir şekilde kapatıldı vs hatasından sonra donuyor. Nvdia Gt530 ekran kartı. Cloverın boot kısmında injeckt de görünüyor ama açmam bir fayda sağlamıyor.

Edit:Ekran kartı Nvidia Chip model 3mb olarak görünüyor

Ekran kartını tanıtabildim cuda driver ile fakat çalışmıyor sanırım clover ayarlarında sıkıntı.

Şuan 2 sıkıntım kaldı
1-Ekran kartını çalıştırmak
2-6 ses çıkışından sadece 1 i çalışıyor Alc889a ses kartı.

Son düzenleme:
Dediğiniz yöntemleri denedim ekran kartı çalışmıyor nv_disable=1 komutu olmadan sistem açılmıyor. Ayrıca toleda komut dosyası silinmiş ses ile ilgili olarak olan varsa upload ederse sevinirim. Nvidia chip 5 mb olarak gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı