AMD sistemde sürücü çökmesi

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Bir oyuna girince ekran kartı sürücün çöktü diyor ve siyah ekran oluyor 5 saniye sonra düzeliyor ama oyuna girilmiyor.

sdfa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver'i güncel tutmaya özen göster sürekli güncelle. Sorun büyük ihtimal yazılımsal kaynaklı, onu AMD çözecektir. Bilgisayarının güç tüketimini maksimum'a ayarla dengeli veya tasarruf modunda olmasın. Yine de düzelmezse ekran kartının VRAM hızını 30 veya 50mhz manuel olarak azalt sorun çözülecektir. Radeon ayarlarından yapabilirsin. ( Bana soracak olursan pek ilişme, güncellemeler sorunu çözer.)

İşe yararsa çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Ekran kartınız RX 470, RX 480, RX 570, RX 580 bunlardan biri mi?

Aygıt Yöneticisine girince ünlem işareti çıkıyor mu?

Evet RX 570 nereden bildiniz?
Ekran kartınız RX 470, RX 480, RX 570, RX 580 bunlardan biri mi?

Aygıt Yöneticisine girince ünlem işareti çıkıyor mu?

Hayır ünlem işareti herhangi bir yede çıkmıyor.

Evet RX 570 nereden bildiniz?

Hayır ünlem işareti herhangi bir yerde çıkmıyor.

Bu kartlarda çıkıyor bu gibi sorunlar hep, en yakın arkadaşım RX 470 kullanıyor oradan biliyorum. Anakartının çok eski olmasından ötürü olsa gerek, patch atıyor zaman zaman. Patch atmayı denediniz mi?

Bu kartlarda çıkıyor bu gibi sorunlar hep, en yakın arkadaşım RX 470 kullanıyor oradan biliyorum. Anakartının çok eski olmasından ötürü olsa gerek, patch atıyor zaman zaman. Patch atmayı denediniz mi?

Hayır denemedim ana kartım çok eski olmasa gerek a-320M ayrıca PC de darboğazda var ama anakarttan dolayı işlemciye OC de yapamıyorum.

Aynı sorunu 3-4 aydır yaşıyorum ve hala bir çözüm bulamadım. RX460.
Dostum AMD sürücüsüne güncelleme geldiğinde benim sorunum çözüldü. Bir video izlemiştim video`da (güç ayarları > ek güç ayarları > nihai veya yüksek performans)`da ise dengeli çekin diyordu ben yaptım bende işe yaramadı ama yorumlarda herkes işe yaradı yazıyordu istersen deneyebilirsin.

Dostum AMD sürücüsüne güncelleme geldiğinde benim sorunum çözüldü. Bir video izlemiştim Video'da (güç ayarları > ek güç ayarları > nihai veya yüksek performans)'da ise dengeli çekin diyordu ben yaptım bende işe yaramadı ama yorumlarda herkes işe yaradı yazıyordu istersen deneyebilirsin.

Hangi güç ayarları bu arada.

5600XT kullanıyorum. Bu sorun çok illet bir sorun. DDU diyor herkes ama işe yaramayabiliyor.

Bilgisayarın güç ayarlarını ve Ekran kartının voltaj ayarlarını kurcalayarak çözenler olmuş.
Bir de uyku modu ve hazırda beklet modunu kapatın öyle bir deneyin bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı