Çözüldü AMD soket Snowman M200 uyumsuzluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni işlemci soğutucu aldım. Ama şöyle bir şeyle karşılaştım. Anakartan çıkan vidalama yerleri soğutucunun aparatına uymadı.

1647528095103.png

1647528122518.png

1647528140284.png

Çözüm
Kutu içeriklerine baktığımda anakart kutusunda amd uyumlu bir aparat göremedim. Bu apartta küçük bir şey değil. İzlediğim videolarda da öyle bir aparat çıkmıyor. Ve soğutuculara baktığımda soğutucuların içinden çıkıyor bu aparatlar. Anakartın arkasına takılandan bahsetmiyorum. O anakartta var zaten. Ben mi yanlış anladım yoksa yanlış mı anlattım
1647694443165.png

Bu resimde görmüş olduğun 2 parça, anakart ile birlikte geliyor. Eğer anakartında yoksa anakartı aldığın yer ile görüşmen gerekiyor. M200'ün montajı için bu 2 aparat gerekiyor çünkü. Bunlar da anakart ile birlikte geliyor.
Çünkü bu aparatı Intel sistemlerle kullanıyorsun.

AM4 montajı için anakartın kendi braketlerini kullanacaksın. Soğutucuda bulunan delikleri AM4 braketindeki kancalara geçirmen gerekli.

İkinci el aldım. O aparatlar yok maalesef. Ne yapacağım bilmiyorum.
Çünkü bu aparatı Intel sistemlerle kullanıyorsun.

AM4 montajı için anakartın kendi braketlerini kullanacaksın. Soğutucuda bulunan delikleri AM4 braketindeki kancalara geçirmen gerekli.
O aparatlar bende yok. Satılıyor mu acaba internette?

Son düzenleme:
İkinci el aldım. O aparatlar yok maalesef. Ne yapacağım bilmiyorum.

O aparatlar bende yok. Satılıyor mu acaba internette?
Evet, satılıyor. AM4 braketi yazınca çıkıyor.

1647534602342.png

Soğutucunun içinde gelmesi gerekiyordu. Sanırsam ucuza aldık diye braketi Intel koymuşlar. Neyse iade edeceğiz gibi.
Soğutucuyla alakası yok dostum anakart ile birlikte gelen bir parça bu. Anakartı aldığın yer ile görüş, vermemişler belli ki.

Soğutucuyla alakası yok dostum anakart ile birlikte gelen bir parça bu. Anakartı aldığın yer ile görüş, vermemişler belli ki.
Sıfır anakart aldım ama içinden çıkan braket sadece intel için. AM4 olanı yok.
İ5 11400 stok soğutucu mu yoksa smowmam m200 mü?

Ekstra braketler soğutucu kutu içeriğidir. Anakart içerisinden çıkmamaktadır.
Yaptığım araştırmalar sonucunda aldığım bilgiler :)

Son düzenleme:
Ekstra braketler soğutucu kutu içeriğidir. Anakart içerisinden çıkmamaktadır.
Yaptığım araştırmalar sonucunda aldığım bilgiler :)
Bravo. Doğru bilgiyi söylememize rağmen yanlış edindiğin saçma bilgiyi kendi doğrunmuş gibi kabul etmeye devam et.

AM4 montaj braketleri, anakartın kendisinden gelir; soğutucuyla birlikte gelmezler. Soğutucuya özel bir AM4 braketi varsa o yine soğutucu içerisinden çıkar ancak AM4'ün kendi soğutucu montaj aparatı her zaman anakartta yer alır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı