AMD Stok fanı çıkmıyor

Yukarı doğru asılmayın sağa sola çevirin. Büyük ihtimalle termal macun kaynaklıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 vidasını da teker teker gevşettim lakin çıkaramıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Fan: AMD Wraith Stealth stok fan.
Vidaları tam olarak sökün. Eğer iyice yapıştı ise çıkartırken işlemci ile birlikte gelip pinleri de yamultabilirsiniz. İşlemciyi biraz ısıttıktan sonra termal macun yumuşayınca dikkatlice sağa sola döndürerek çıkartılabilir. Ben olsam ısıtmak için fanı çalıştırmadan bilgisayarı çalıştırıp ısınmasını beklerdim ama bütün anlattığım riskli işler yaparken çok dikkat edin zarar vermeyin.
Durumunu bilmiyorum fakat 2 şekilde yapışmış olabilir. Birinde artık macun katı hale geldiği için taşlaşmış gibi düşünebilirsiniz. Döndürerek çıkartmaya çalıştığınız anda o taşlaşma kırıldığı zaman rahatça çıkar.
İkinci şekilde ise macun daha sıvı halde olduğu için vakum etkisi ile işlemciyi çeker sağa sola rahatça döner ama kolayca çıkmaz. Bu durumda en zor çıkarma yolu dik şekilde çekmek olur. Sağa sola çevirirken bir kenarından hafifçe kaldırırsanız bir yüzeyi kurtulunca rahatça çıkar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı