AMD stok fanı egzoz fanı yapmak

dragula42

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Elimdeki kasada 1 arkada 3 önde fan vardı. Arctic Liquid Freezer II 240 sıvı soğutucu aldım ve mecburen öne taktım. Fanlarını kasanın dışına içeriye hava alacak ve radyatöre üfleyecek şekilde taktım. Sıvı soğutucu takınca öndeki kasaya ait 2 fan ve 3900X stok fan boşa çıktı. Boşa çıkan kasa fanlarını kasanın üstüne egzoz fan olarak taktım. Elimde kalan AMD 3900X in stok fanını da (Cooler Master markalı) mevcut arka egzoz fanım dandik olduğu için egzoz fanı olarak arkaya taktım. Bu sefer elimde kalan dandik kasa fanınıda boşta durmasın diye radyatörün arka kısmına önde ki kendi fanları ile aynı yönde olacak şekilde taktım. Sizce mantık olarak bir sorun var mıdır? Eskiden boşta 50-55 derece içek şu an 40-43 derece arasında çalışıyor. Her şey Auto da render alırken 90-95 derecelere cıktığı durumda şu an 72'yi geçmiyor.

İyi gibi duruyor hava akışınız.

Anladığım kadarıyla önde 4 tane fan var havayı içeri içeri. Üstte ve arkada da toplam 3 tane fan dışarı atıyor.

Evet hocam aynen bu şekilde
Ek bilgi olarak ben genelde 1.1 voltajda 3.8 mhzde kullanıyorum coğunlukla eskiden 77 derece oluyordu stok fanla şuan 60 derece. sanırım böyle devam edicem. 72-75 leri görmeye gerek yok sanırım.

Ek bilgi olarak ben genelde 1.1 voltajda 3.8 mhzde kullanıyorum coğunlukla eskiden 77 derece oluyordu stok fanla şuan 60 derece. sanırım böyle devam edicem. 72-75 leri görmeye gerek yok sanırım.
75 derece sıcak sayılmaz. Yani 3.8 veya 3.9'da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Serin çalışsın isterseniz fanlarin ve pompanın devrini arttırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı