AMD Stok işlemci fanını çıkardıktan sonra geri takamıyorum

272147

Hectopat
Arkadaşlar fanı söktüm ama geri takamıyorum. Güç mü uygulamam gerek?

(AMD stok fan, B450M PRO-M. 2)

1578761676697-137530422.jpg
15787617217261019868292.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Soketin altında bir taban olması gerekiyor, onu göremiyorum. Siz de gözden kaçırmış olabilirsiniz. Onu anakartın altına yerleştirdikten sonra soğutucu bloğu üzerine vidalayacaksınız. Ayrıca termal macun da sürmeniz gerekiyor, görünen pek de sağlıklı değil.

Yarın bir daha deneyeceğim teşekkürler yorumlarınız için, gelişmeleri aktaracağım.
Screenshot_2020-01-11-23-33-14.png

Bu arada bu resimde işlemcinin etrafında olan siyah parçayı nereden temin edebilirim? Wraith Max var bende ama o parça kayıp diye takamıyorum.
Kasanın kapağını diğer taraftan açıp arkadaki plakayı sabitledikten sonra vidalamanız gerek.
Dostum arkadaşların dediğin gibi alttaki plakanın 4 ucunu deliklerden geçirip montajı yapacaksın. Ayrıca termal macun yenilemeyi unutma.
Anakart arkasında bir plaka olması lazım resimlerde gözükmüyor onu bulabilir misiniz? İşlemcinin sağ ve sol tarafındaki 4 deliğe oturacak bir plaka.

Kendimi aptal gibi hissediyorum. 157885084145965001363.jpg15788508780431567966867.jpg
Bulamıyorum :(
Anakart arkasında bir plaka olması lazım resimlerde gözükmüyor onu bulabilir misiniz? İşlemcinin sağ ve sol tarafındaki 4 deliğe oturacak bir plaka.
Soketin altında bir taban olması gerekiyor, onu göremiyorum. Siz de gözden kaçırmış olabilirsiniz. Onu anakartın altına yerleştirdikten sonra soğutucu bloğu üzerine vidalayacaksınız. Ayrıca termal macun da sürmeniz gerekiyor, görünen pek de sağlıklı değil.
Dostum arkadaşların dediğin gibi alttaki plakanın 4 ucunu deliklerden geçirip montajı yapacaksın. Ayrıca termal macun yenilemeyi unutma.
7:00

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kasanın kapağını diğer taraftan açıp arkadaki plakayı sabitledikten sonra vidalamanız gerek.
Yok olmuyor. Arka plakayı bulamadım vidaları sıkınca hareket etmiyor.

Son düzenleme:
Soğutucuyu çıkarttığınızda anakartın altı boşta kaldıysa o plaka düşmüştür, soğutucuyu nerede çıkarttıysanız oraya bir göz atın, belki kasanın içine falan da düşmüş olabilir. Aparat şu şekilde:

1.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı