işlemci fanını çıkardım takamıyorum

Alperen YAVUZ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar standart Intel in işlemcisinin fanını çıkardım baktığımda termal macunun kurumuş olduğunu gördüm. Şimdi işlemci fanını takamıyorum.Anakartta hafif çizikler oldu. Zarar vermek istemiyorum. Yarına kadar işlemcinin fanını çıkarsam fan boşta dursa olur mu ??

Bilgisayarı çalıştırmayacağım sadece yarına kadar işlemcinin üstündeki fanı çıkarcam. Yarın hem termal macun sürdürürüm hem de fanı taktırırım olmazmı.

Arkadaşlar ne yaptımsa yollayamadım resmi mobildeyim şuan. İntelin standart işlemci ile beraber gelen işlemci soğutucusu varya işte o takılı bilgisayarımda bir çıkarıp bakayım dedim açtım fakat daha sonra kapatamadım işlemci soğutucusunu. Şimdi bilgisayarı yarına kadar çalıştırmayacağım. Diyorumki işlemci soğutucusunu çıkarsam yarına kadar PC açmasam işlemciye birşey olur mu

Isınma genelde problem yaratır. Recep bey, intel`in stok soğutucusunu montaj video`su çekmisti. Bulunca hemen konuya eklerim. Oyunda donma sorununu ekran kartıda yapar. Ekran kartını 2 seneye yakın kullanıyorsan, onunda termal macunu kurumuş olabilir. Bakmanda fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı