AMD sürekli yanlış sürücü kuruyor

Sencer Üçel

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Dostlar merhaba direkt konuya gireceğim ben uzun zamandır NVIDIA kullanıcısıyım yakın zamanda ekran kartım yandığı için AMD karta geçiş yapmak zorunda kaldım. Elde olan ekran kartı da çok iyi bir şey değil ama mecbur idare ediyorum. Şu an kullandığım AMD ekran kartı R7 340 olarak geçmekte kartın üzerinde ama o kadar saçmadır ki bilgisayarın görüntü ayarlarında gözüken model R7 200 bu da yetmezmiş gibi AIDA64 Extreme programında da farklı bir model gözüküyor. AMD Radeon HD 8570 (oland) diye bir model AMD'nin sitesinden olması gereken modeli indiriyorum, abi yok olmuyor. Başka bir çare de bilmiyorum. Bunu nasıl düzeltiriz, ne yaparız bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• hd 8.png
    hd 8.png
    8 KB · Görüntüleme: 41
  • r7 200.png
    r7 200.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 43
  • WhatsApp Image 2022-06-26 at 16.25.52.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-26 at 16.25.52.jpeg
    115,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba direkt konuya gireceğim ben uzun zamandır NVIDIA kullanıcısıyım yakın zamanda ekran kartım yandığı için AMD karta geçiş yapmak zorunda kaldım. Elde olan ekran kartı da çok iyi bir şey değil ama mecbur idare ediyorum. Şu an kullandığım AMD ekran kartı R7 340 olarak geçmekte kartın üzerinde ama o kadar saçmadır ki bilgisayarın görüntü ayarlarında gözüken model R7 200 bu da yetmezmiş gibi AIDA64 Extreme programında da farklı bir model gözüküyor. AMD Radeon HD 8570 (oland) diye bir model AMD'nin sitesinden olması gereken modeli indiriyorum, abi yok olmuyor. Başka bir çare de bilmiyorum. Bunu nasıl düzeltiriz, ne yaparız bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

GPU Zden fotoğraf atar mısınız? Yüksek ihtimalle kart sahte.

Hocam kart sahte olabilir aygıt yöneticisine girin ekran kartına sağ tıklayıp özellikler deyin yukarıdan ayrıntıları seçin ve özellik kısmından donanım kimliğini seçin en üstte çıkan kodu kopyalayıp Google'da aratın hangi kart olduğu çıkabilir.

Söyle yapıyorsun:
Aygıt yöneticisine gir.
Ekran kartına tıkla
Sürücü yükle kısmından elle yükle
Disketim var.
İndirdiğin R7 340'in dosya konumunu seç.
Sonrası kurma zaten.

Yanlış bilgi vermeyim ancak HD 8570, R7 240 ve R7 340 OEM gibi modeller neredeyse aynı ekran kartı. AMD'nin farklı tarihlerde çıkarttığı birebir özelliklere sahip ya da çok minimal değişikliklere sahip temelde aynı kart olan ancak farklı ad taşıyan modelleri mevcut. Elimde Radeon X1550 diye bir kart var bilgisayarda kart 3 ayrı model olarak gözüküyor.

GPU zden fotoğraf atar mısınız? Yüksek ihtimalle kart sahte.

GPU Z programında sistemimde şu an ne varsa o gözüküyor R7 200 diye
Ama yanındakı lookup tuşuna bastığım zaman beni buraya atıyor
Burada da R7 340 gözüküyor.

Hocam kart sahte olabilir aygıt yöneticisine girin ekran kartına sağ tıklayıp özellikler deyin yukarıdan ayrıntıları seçin ve özellik kısmından donanım kimliğini seçin en üstte çıkan kodu kopyalayıp Google'da aratın hangi kart olduğu çıkabilir.
dediğiniz şeyleri teker teker yaptım donanım kimlikleri vardı bende
orada da 4 adet kimlik bulunmakta hepsi de farklı
PCI\VEN_1002&DEV_6611&SUBSYS_869E1043&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6611&SUBSYS_869E1043
PCI\VEN_1002&DEV_6611&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6611&CC_0300

Söyle yapıyorsun:
Aygıt yöneticisine gir.
Ekran kartına tıkla.
Sürücü yükle kısmından elle yükle.
Disketim var.
İndirdiğin R7 340'in dosya konumunu seç.
Sonrası kurma zaten.

Tek tek denedim fakat yine saçmadır ki R7 200 kurdu.

İndirdiğin sürücüyü söylememişsin. Hangisi? R7 340 ile HD 8570 zaten aynı kartlar aradaki tek fark birisi GDDR3 diğeri GDDR5. sahte falan değil.

Eki Görüntüle 1432385
Eki Görüntüle 1432386

İndirdiğim sürücüyü AMD'nin kendi sitesinden tek tek seçerekten indirdim.
Başka nereden indirebilirim bilmiyorum belki de AMD'nin sitesinde sorun vardır.

Kartı nereden aldınız?

Kartı değil direkt sistem olarak almıştım sistemim bozuldu sağ kalan tek
Ekran kartıydı bildiğiniz bir mağazadan vatan olması lazımdı komple sistem olarak aldım.

Yanlış bilgi vermeyim ancak HD 8570, R7 240 ve R7 340 OEM gibi modeller neredeyse aynı ekran kartı. AMD'nin farklı tarihlerde çıkarttığı birebir özelliklere sahip ya da çok minimal değişikliklere sahip temelde aynı kart olan ancak farklı ad taşıyan modelleri mevcut. Elimde Radeon X1550 diye bir kart var bilgisayarda kart 3 ayrı model olarak gözüküyor.

Doğrudur fakat R7 200 olarak geçtiği için sistemimde yüksek bir kayıp söz konusu yani
R7 200 ve R7 340 arasında aslında bayağı fark var performans açısından.

Merhaba bu gün bir bilgisayarcıya sordum BIOS Update ile düzelir dedi ben bu BIOS'tan gram anlamam 200 lirada fiyat verdi beni mi öttürmeye çalıştı anlamadım ama bu şekilde çözülebilir mi çözülürse de nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 340 lookuup.png
    340 lookuup.png
    223,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı