AMD sürücü zaman aşımı hatası

FleXieR

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım ekran kartı modeli AMD R7 240 4 GB yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve ilk günden beri bu hatayı oynadığım her oyunda alıyorum. DDU ve AMD'nin programlarıyla sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı denedim düzelmedi, DDU ile sürücüyü kaldırıp eski sürücleri denedim yine düzelmedi, DDU ile sürücüyü kaldırıp sürücü Windows Update üzerinden kurup ve MSI Afterburner'dan resimdeki ayarları yaptığım zaman sorun bir nebze de olsa azaldı ancak hala devam ediyor. Bu sorundan köklü şekilde kurtulmanın bir yolu yok mu?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    230,7 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kendim alıyordum bu hatayı, en son sürüm WHQL sürücüyü kurup, tüm Windows Update'yi kapatmıştım. Çünkü ben sürücüyü kurdukça Windows otomatik kendi sürücüsünü kuruyordu. Belki sizde de işe yarar.

Hocam şu adımları deneyip yorum yazabilir misiniz?
1. ekran kartı BIOS güncellemek.
2. ekran kartı drıver güncellemek WHQL olmasına özen gösterin.
3. Windows güncelleştirmek.
4. bütün sistem parçalarını güncellemek (drıver, BIOS)

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartınıza sağ tıklayıp özelliklere girip, sonrasında yukarıdaki menüden sürücü menüsünü açıp sürücüye geri dön seçeneğini seçip, bilgisayarınızı yeniden başlatır mısınız?

Hocam şu adımları deneyip yorum yazabilir misiniz?
1. ekran kartı BIOS güncellemek.
2. ekran kartı drıver güncellemek WHQL olmasına özen gösterin.
3. Windows güncelleştirmek.
4. bütün sistem parçalarını güncellemek (drıver, BIOS)
Hocam ekran kartı biosumu ekran kartım turbox olduğu için techpowerup sitesinde zor da olsa buldum indirdim ancak amdvbflash uygulamasında kurmaya çalışırken eşleştirme yanlış gibi bir hata alıyorum ve kuramıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartınıza sağ tıklayıp özelliklere girip, sonrasında yukarıdaki menüden sürücü menüsünü açıp sürücüye geri dön seçeneğini seçip, bilgisayarınızı yeniden başlatır mısınız?

Bunu yapınca PC ekran kartını devre dışı bıraktı o yüzden hata çözülüyor evet ama malum oyunlarda aşırı FPS kaybına sebep oldu.

Son düzenleme:
Hayır siz manuel olarak güncel sürücüyü yüklediğinizde, ve sonrasında windows update veya farklı sebeple sürücü üstünde oynama olmasından kaynaklı bu durum yaşanıyor olabilir. Belirtmiş olduğum ayar güncellemeyi manuel olarak yüklediğiniz sürüme sabitler ve siz manuel olarak işlem sağlamadan değişmez.

Hayır siz manuel olarak güncel sürücüyü yüklediğinizde, ve sonrasında windows update veya farklı sebeple sürücü üstünde oynama olmasından kaynaklı bu durum yaşanıyor olabilir. Belirtmiş olduğum ayar güncellemeyi manuel olarak yüklediğiniz sürüme sabitler ve siz manuel olarak işlem sağlamadan değişmez.
Sürücüye geri dönü seçtiğim zaman bu şekilde oluyor
1688401462587.png

Geri
Yukarı