Çözüldü AMD Tabanlı Sistem macOS Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

@blackandyellow AppleALC ve Lilu çoğu sistemlerde restart attırıyor bilgisayara. Zira benimde başıma gelmiştir ve farklı forumlarda da görebilirsiniz. Arkadaşın ses kartını vs. bilmediğim için öneri olarak sundum.

Kolay gelsin.

Tek bir sorunum kaldı ekran kartını bir türlü tanıtamıyorum. nv_disabled=1'i Clover Config programından Config.plist devre dışı bırakıyorum. Boot ekranındanda yapıyorum fakat Siyah ekran geliyor.

Son düzenleme:
@cellojaan
Ben konu sahibinin prelinked hatası için sizin dediğinizin alakası yok diye söyledim. Zira AMD sistemlerde kernel/prelinkedkernel değişimi şart. Sizin dediğiniz AppleALC ve/veya Lilu ise tamamen sisteme göre değişiyor evet.

@Console.log
Inject nvidia seçeneğini devre dışı dene. Yine sorun teşkil ederse USB içerisinde bulunan nvidia fixup isimli kexti efi içerisinde bulunan clover yapısına ekle. Eğer çakışma yaparsa whatevergreen kexti kaldırarak kullan fixup olan kext sürücüsünü.

Not: Bazen nvidia single seçeneğide sorun olabilir.

Hocam birşey daha sorabilir miyim başka İmaj dosyası önerebilir misiniz?

Ekran kartınızı Mojave uyumlu model ile değiştirin ve size önermiş olayım imajımızı:
Konusu.

Kurulum için ekran kartı mı değiştirmemi öneriyorsunuz? GTX 1060 yerine farklı bir ekran kartı mı takmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia Mojave için destek vermedi sizin kart ve benzerlerine. O yüzden söyledim. Kurup, kullanabilirsiniz ama aktif olmaz tam.

Anlıyorum ya biraz bekliyelim hocam başınızı çok ağrıttım. Yeni bir konu oluşturacağım orada her detayına inerek anlatacağım problemimi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…