Çözüldü AMD Tabanlı Sistem macOS Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@cellojaan
Bahsettiğinizin konu ile alakası yok.
@Console.log
AMD imaj konusunda bulunan ikinci komutları uygulayınız. Uygularken cp /Volumes/CLOVER/kernel kısmından sonra boşluk var dikkatlice uygulayınız. Aynı şekilde prelinkedkernel kısmından sonrada boşluk var.

@blackandyellow AppleALC ve Lilu çoğu sistemlerde restart attırıyor bilgisayara. Zira benimde başıma gelmiştir ve farklı forumlarda da görebilirsiniz. Arkadaşın ses kartını vs. bilmediğim için öneri olarak sundum.

Kolay gelsin.

Tek bir sorunum kaldı ekran kartını bir türlü tanıtamıyorum. nv_disabled=1'i Clover Config programından Config.plist devre dışı bırakıyorum. Boot ekranındanda yapıyorum fakat Siyah ekran geliyor.

Son düzenleme:
@cellojaan
Ben konu sahibinin prelinked hatası için sizin dediğinizin alakası yok diye söyledim. Zira AMD sistemlerde kernel/prelinkedkernel değişimi şart. Sizin dediğiniz AppleALC ve/veya Lilu ise tamamen sisteme göre değişiyor evet.

@Console.log
Inject nvidia seçeneğini devre dışı dene. Yine sorun teşkil ederse USB içerisinde bulunan nvidia fixup isimli kexti efi içerisinde bulunan clover yapısına ekle. Eğer çakışma yaparsa whatevergreen kexti kaldırarak kullan fixup olan kext sürücüsünü.

Not: Bazen nvidia single seçeneğide sorun olabilir.

Kurulum için ekran kartı mı değiştirmemi öneriyorsunuz? GTX 1060 yerine farklı bir ekran kartı mı takmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlıyorum ya biraz bekliyelim hocam başınızı çok ağrıttım. Yeni bir konu oluşturacağım orada her detayına inerek anlatacağım problemimi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı