Çözüldü AMD Tabanlı Sistem Toplandıktan Sonra Görüntü Gelmemesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeni bir AMD tabanlı bilgisayar topladım. Televizyona HDMI aracılığı ile bağladım fakat görüntü alamıyorum. Fanlar, klavye, mouse çalışıyor ışıkları geliyor ama televizyona görüntü çıkaramıyor.
1519734795939.jpg
1519734818555.jpg
1519734834384.jpg

Merhabalar.

1) Kablo bağlantılarını tekrar gözden geçirin.
2) Ekran kartınızın çalıştığından emin olun. Ayrıca monitorunuzde veya TV'nizde doğru kanalın seçili olduğuna emin olun.
3) Ekran kartınız çalışıyorsa ve hala görüntü alamıyorsanız onboard görüntü almayı deneyin.
4) Onboard üzerinden de görüntü gelmiyorsa, RAM'lerinizde sıkıntı olabilir.
5) Anakartınızın üzerinde muhtemelen Debug LED'ler olacaktır. PC'nizi açtığınız da hangileri yanıyor? Genelde ekran kartı, RAM veya CPU'da sıkıntı olduğu zamanlar bu LED'lerin bir tanesi yanar.

Merhabalar.

2) Ekran kartınızın çalıştığından emin olun. Ayrıca monitorunuzde veya TV'nizde doğru kanalın seçili olduğuna emin olun.
3) Ekran kartınız çalışıyorsa ve hala görüntü alamıyorsanız onboard görüntü almayı deneyin.
5) Anakartınızın üzerinde muhtemelen Debug LED'ler olacaktır. PC'nizi açtığınız da hangileri yanıyor? Genelde ekran kartı, RAM veya CPU'da sıkıntı olduğu zamanlar bu LED'lerin bir tanesi yanar.
Yanıtınız için teşekkürler. Öncelikle, oneboard kullanmayı da denedim fakat yine gelmedi görüntü. Anakartta herhangi bir ışık yanmıyor hata olduğuna dair. Bir bilgisayarcıya götüreyim dedim fakat hem uzak hem de güvenilir biri değil. Ne yapmalıyım bu durumda?
Merhabalar.

Arkadaşlar fotoğraflarda hatayı göremediniz mi?!
Anakart işlemci güç kablosu takılı değil. :ROFL:
Gördüm de, o yüzden tekrar kontrol et yazdım. Ayrıca belki fotoğrafları sistemi toplamayı bitirmeden önce çekmiştir diye düşündüm. Çünkü o fotoğrafta henüz kasa güç ve LED bağlantılarını da yapmamış. Arkadaş geri dönüş yapsın bakalım ne oldu acaba durum. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı