RTX 2060 sistem toplandıktan sonra çalışmıyor

Salihss

Hectopat
İncehesap'tan bir hazır sistem aldım. 9K'ya RTX 2060, Ryzen 5 1600, 16 GB RAM, 550W PSU ASUS Prime B450M-K 2 anakart aldım. Sonrası 1 gün boyunca kullandım sonra acaba termal macun sürülümü diye bakayım dedim. İşlemci fanını çıkardım anakartı çıkardım ekran kartını çıkardım anakarta bağlı olan tüm kabloları da çıkardım sonra hepsini topladım ama PC açılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam demek ki toplarken bir hata yapmışsınız. Çalışmadı derken de tam olarak neyi kast ediyorsunuz. Güç düğmesine basınca fanlar dönüyor mü? Ana kartta ışık var mı? Cezanız bitince bunların ayrıntısını verirseniz yardımcı olalım.

İncehesap'tan bir hazır sistem aldım. 9K'ya RTX 2060, Ryzen 5 1600, 16 GB RAM, 550W PSU ASUS Prime B450M-K 2 anakart aldım. Sonrası 1 gün boyunca kullandım sonra acaba termal macun sürülümü diye bakayım dedim. İşlemci fanını çıkardım anakartı çıkardım ekran kartını çıkardım anakarta bağlı olan tüm kabloları da çıkardım sonra hepsini topladım ama PC açılmadı.
Termal macun sürülümü diye bakmanızdaki amaç nedir? Çok mu ısı sorunu vardı? İşlemci fanını işlemciden ayırdıysanız tekrar macun sürerek takmanız gerekir bilginiz olsun.

Ön panel bağlantılarını düzgün yapmamış olabilirsin.

Güç bağlantıları düzgün yapılmamış olabilir.

Böyle durumlarda dikkatli davranmak ve anakart kitapçığına bakarak ilerlemek gerekir.

Hocam demek ki toplarken bir hata yapmışsınız. Çalışmadı derken de tam olarak neyi kast ediyorsunuz. Güç düğmesine basınca fanlar dönüyor mü? Ana kartta ışık var mı? Cezanız bitince bunların ayrıntısını verirseniz yardımcı olalım.

Hocam normalde fan ve ışıkları yanmalı ama sadece ekran kartındaki beyaz ışık var orası bir de anakarttaki ışıklar var onlar yanıyor.
Termal macun sürülümü diye bakmanızdaki amaç nedir? Çok mu ısınma sorunu vardı? İşlemci fanını işlemciden ayırdıysanız tekrar macun sürerek takmanız gerekir bilginiz olsun.

Isıda sorun yoktu meraktan baktım daha PC 60dereceyi görmedi ısıda problem yok ama PC şu anda çalışmıyor.
Ön panel bağlantılarını düzgün yapmamış olabilirsin.

Güç bağlantıları düzgün yapılmamış olabilir.

Böyle durumlarda dikkatli davranmak ve anakart kitapçığına bakarak ilerlemek gerekir.

Kitapçıklarının hepsi duruyor baştan PC'yi toplasam düzelir mi sizce.
Yanlış toplamışsın demek ki. Keşke bilen birisinden yardım alsaydın.

Hemen bakıp kapatırım diye düşündüm hocam olmadı.

Hocam normalde fan ve ışıkları yanmalı ama sadece ekran kartındaki beyaz ışık var orası bir de ana karttaki ışıklar var onlar yanıyor.

Değerli hocam normalde evet yanmalı haklısınız :D demek ki bir bağlantı hatası var ki yanmıyor. Eğer fanlar dönmüyorsa PSU'dan enerji gelmiyor olabilir. 24 pin güç bağlantınızı ve 8 pin CPU bağlantınızı kontrol edin. Baktınız olmuyor kitapçık var elinizde hepsini sökün adım adım gidin.

Geri
Yukarı