Amd tabanlı toplama PC Bütçe 3000-3200TL

beGi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar;

Vatandan kendime bir sistem topladım kasa hariç toplam 3426 TL yapıyor. Başlıkta belirttiğim gibi 3000-3200 TL arası para gelecek ve bir miktarda bende var onuda katarak toplamayı planlıyorum. Sistemi aşağıda belirtmeden önce kasa seçiminde danışmak istiyorum. İki kasa arasında kaldım Haf912 ve 400R. Haf912 nin E-Sata USB 2.0 destekleri var ama görünüşü hiç hoşuma gitmiyor. 400R'a ise bayılıyorum ama E-Sata ve USB2.0 yok ön panelde tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda.

Sisteme gelecek olursak şöyle :

Toplam (KDV Dahil):​
4.568,64 TL
*3.426,48 TL

+ kasa olunca bütçemi biraz aşsada biriktiririm. 8xxx ve 7xx serisini bekleyeceğim yani Haziranın başı sonu arasında toplayacağım. Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam sistem çok güzel ama ekstra güç kaynağına falan gerek yok size önerim Carbide 400R 750 watt güç kaynağı ile gelenini almanızdır onun dışında sisteminiz çok güzel birde son söyleyeceğim mutlaka bir işlemci soğutucu kullanınız fx 8xxx işlemciler stok soğutma ile insanı delirtebiliyorlar onun dışında birde anakartı bir üst model yani m5a99x evo almanızı öneririm.

Hocam sistem çok güzel ama ekstra güç kaynağına falan gerek yok size önerim Carbide 400R 750 watt güç kaynağı ile gelenini almanızdır onun dışında sisteminiz çok güzel birde son söyleyeceğim mutlaka bir işlemci soğutucu kullanınız fx 8xxx işlemciler stok soğutma ile insanı delirtebiliyorlar onun dışında birde anakartı bir üst model yani m5a99x evo almanızı öneririm.
Onunla birlikte gelen PSU'dan memnun olmayan insanlar var. Herşeyden önemlisi modüler değil.

i5 3570k ve Z77A-GD55 de alabilirsin.
Anakart ve işlemci dışındakilerden kısmadan almam imkansız. Ama bir öneride bulunursanız mutlaka gözden geçiririm teşekkürler.

Yani açıkcası şöyle bir önerim var güç kaynağı ve kasayı bir arada alabilirsin yani Corsair 400r & 750 Watt modelini alabilirsin. Onun dışında SSD olarak SanDisk 128 GB Ultra Plus alabilirsin biraz daha ucuz, HDD olarak ta Caviar Blue satın alabilirsin zaten SSD kullanıyorsun HDD'yi illa Caviar Black almana gerek yok.

Bunları yapıp Intel alırsan en azından GD55 ile birlikte OC Genie 2 gibi muhteşem bir teknoloji elinin altında olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani açıkcası şöyle bir önerim var güç kaynağı ve kasayı bir arada alabilirsin yani Corsair 400r & 750 Watt modelini alabilirsin. Onun dışında SSD olarak SanDisk 128 GB Ultra Plus alabilirsin biraz daha ucuz, HDD olarak ta Caviar Blue satın alabilirsin zaten SSD kullanıyorsun HDD'yi illa Caviar Blue almana gerek yok.

Bunları yapıp Intel alırsan en azından GD55 ile birlikte OC Genie 2 gibi muhteşem bir teknoloji elinin altında olacak.
Peki oyunda bana bunu hissettirecekmi intele verdiğim o para?

İşlemci zaten oyun için değildir.

FX 6300 bile oyun konusunda yeterli olduğunu düşünürsek i5 3570k ise FX 8350'ye rakip hatta biraz daha performanslı, üstelik GD55 anakartında daha iyi bir teknoloji var. Eğer GD55 almayacaksan AMD de önerebilirim ancak Intel daha performanslı ve dediğim gibi GD55 anakart ile birleştiğinde muhteşem bir şey çıkıyor ortaya.

Şimdilik fikrim hala değişmedi amd alıp bileşenleri kaliteli almak ucuza kaçmamak daha uzun ömür vaad ediyor diye düşünüyorum.

Bileşenler arasında anakart ve işlemci de yer alıyor kalite konusunda bunlara da dikkat etmelisin.

Bu arada şunu fark ettim çok fazla fark yokmuş fiyat olarak.

Anakartlar arasında 28 TL fark var.

VATAN COMPUTER - MSI - Z77A-GD55 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

İşlemciler arasında ise 62 TL

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 3570K Soket 1155 3,4GHz 6MB Cache 22nm

VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nn

Yani toplam 90 TL fark var, kesinlikle dediğim gibi tercih etmelisin seçim senin diğer bileşenlerden kısmana gerek yokmuş sadece kasa ile güç kaynağını bir arada alsan yeter.

Veya onu da yapamazsan mutlaka en azından cebinden 90 TL fazladan öde Intel al derim.

Bu sefer ikna ettin sanırım :) FX8350 benim hayalimdi. Bir hayal uğrunada bundan ödün verilmez gibi duruyo yarın bakıcam bu sisteme teşekkürler mevres.

- - - Güncellendi - - -

Bu anakartın Asus'da dengi nedir Z77A GD55 bulamadım.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı