AMD True Audio Teknolojisi Nedir , Ne işe Yarar?

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim Powercolor R9 290X PCS+ modeli ekran kartım var ve AMD'nin True Audio teknolojisini destekliyor. Bu True Audio nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanabilirim? Otomatik mi kullanılıyor yoksa manuel ayarları filan var mı? Açıklarsanız çok sevinirim.

AMD TrueAudio; GPU üzerinde programlanabilir bir ses iletim hattının yer alması ve oyun geliştiricilerin bu hattı kullanarak daha gerçekçi ve dinamik ortamlar yaratmasını sağlayan bir teknoloji. İlave olarak TrueAudio, insan beyninin gerçek dünyadaki ses algılama şeklini simüle ederek, kullanıcının ses donanımı üzerinde gerçeğinden farksız bir deneyim elde etmesini sağlıyor. Ancak TrueAudio’un harici bir ses kartı olduğunu düşünmeyin. Oyun (yazılım) desteği olmadan herhangi bir getirisi yok. Bu teknolojinin nimetlerinden, 2014′de çıkması beklenen Square Enix’in “THIEF” ve Xaviant Games’in “Lichdom” gibi oyunlarında faydalanmaya başlayacağız.

AMD Radeon R9 290X İncelemesi - Technopat

AMD TrueAudio; GPU üzerinde programlanabilir bir ses iletim hattının yer alması ve oyun geliştiricilerin bu hattı kullanarak daha gerçekçi ve dinamik ortamlar yaratmasını sağlayan bir teknoloji. İlave olarak TrueAudio, insan beyninin gerçek dünyadaki ses algılama şeklini simüle ederek, kullanıcının ses donanımı üzerinde gerçeğinden farksız bir deneyim elde etmesini sağlıyor. Ancak TrueAudio’un harici bir ses kartı olduğunu düşünmeyin. Oyun (yazılım) desteği olmadan herhangi bir getirisi yok. Bu teknolojinin nimetlerinden, 2014′de çıkması beklenen Square Enix’in “THIEF” ve Xaviant Games’in “Lichdom” gibi oyunlarında faydalanmaya başlayacağız.

AMD Radeon R9 290X İncelemesi - Technopat

Peki bu 2014'te beklenen oyunlarda faydalanabildik mi? :D Ben oynarken hiç bir fark hissetmemiştim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı