AMD uyumlu RAM Intel'de çalışır mı?

İlanı inceledim satıcının iddaları şöyle;
  1. "AMD işletim sistemine sahip bilgisayarlarda daha hızlı çalışacaksınız." Bu yanlış bir bilgidir. AMD işletim sistemi diye bir şey yoktur!
  2. "Yüksek ses, RAM sayesinde bilgisayarınızdan çıkan sesin kalitesi yüksektir. Aynı zamanda görüntü kalitesi de artmaktadır. Yüksek piksele sahip filmler izleyebilir, oyunlar oynayabilirsiniz." Bu tamamen yanlış bir bilgidir. RAM bellekler görüntü kalitesine ya da ses seviyesine etki etmezler.
  3. "Dizüstü bilgisayarlarda çok iyi çalışmazlar" bu nasıl bir ifade ben çözemedim.
Sonuç olarak ne bu markadan ne bu mağazadan alışveriş yapmayın. Dolandırıcı olduklarını değil cahil bir dolandırıcı olduklarını düşünüyorum.

DDR3 bu. DDR4'te AMD Intel ayıran RAM yok zaten.
Böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. RAM'de bir önbellek aracı gibi çalışır. İşlemci ile haberleşir ve standartları vardır. İşlemci de AMD'de olsa Intel'de olsa pratikte aynı işi yapar.

Bunun teknik bir açıklaması var mı? Nasıl oluyor da RAM AMD veya Intel ayırabiliyor.

Ek olarak bu ilandan alışveriş yapmayın. Satıcı hiçbir şey bilmiyor. Ürün düzgün gelse bile böyle satıcılara para kazandırmayın. İnsanları yanlış bilgilendiriyorlar çoğu zaman. AMD işletim sistemi nedir, RAM'in ses kalitesini ve görüntü kalitesini arttırdığı nerede görülmüş :D

Böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. RAM'de bir önbellek aracı gibi çalışır. İşlemci ile haberleşir ve standartları vardır. İşlemci de AMD'de olsa Intel'de olsa pratikte aynı işi yapar.

Bunun teknik bir açıklaması var mı? Nasıl oluyor da RAM AMD veya Intel ayırabiliyor.

Ben de böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum, ancak var işte. Millet satıyor.

Geri
Yukarı