AMD Vega Ekran Kartları Hangi Kartlara Denk Olacak?

Evet ben de onu merak ediyorum işte. Zaten işlemci olarak Ryzen almayı düşünüyorum. Ekran kartı da neden yenilenmiş güçlü bir mimari olmasın. Ama sanırım beklemeye gerek yok. Rx 570 de gayet yeterli olacaktır. Teşekkürler herkese yorum yaptıkları için.

RX 400-500 serisi varken AMD neden orta segment Vega kart çıkarsın, Nvidia modellerine göre geride kaldığı tek kulvar üst seviye modelleri. Vega orta segment gelmeyecek, seneye de gelmeyecektir. RX 600 serisi Polaris 20 ile gelir diye tahmin ediyorum. Orta segment Vega kart çıkarırsa AMD kendi ayağına sıkar.

RX 400-500 serisi varken AMD neden orta segment Vega kart çıkarsın, Nvidia modellerine göre geride kaldığı tek kulvar üst seviye modelleri. Vega orta segment gelmeyecek, seneye de gelmeyecektir. RX 600 serisi Polaris 20 ile gelir diye tahmin ediyorum. Orta segment Vega kart çıkarırsa AMD kendi ayağına sıkar.
Haklısın.

Daha 400 serisi dururken 500 serisini çıkardılar. Bu sefer 500'ü allayıp pullayıp Vega diye millete itelerlerse hiç şaşırmam.

@CJack60 Vega kartlarda böyle yapacaklarını sanmam, böyle bir şey mümkün olmamalı. RX 400-500 varken orta segment için Vega kart çıkaramaz, önemli olan üst seviye modeller. RX 600 serisi seneye gelir bu durumda Vega orta segment çıkmayacaktır. Vega 10 ve 11 mimarisi üst seviye hitap edeceğini AMD kendisi söyledi zaten, ileriki dönemlerde de Vega 20-30 mimarileri üzerinde çalışacak. Vega orta segment kart çıkarırsa RX 400-500 modellerin üstüne ne koyabilir ki bu kartları çıkarsın. Bu segmentte oldukça başarılı kartları var.

@CJack60 Vega kartlarda böyle yapacaklarını sanmam, böyle bir şey mümkün olmamalı. RX 400-500 varken orta segment için Vega kart çıkaramaz, önemli olan üst seviye modeller. RX 600 serisi seneye gelir bu durumda Vega orta segment çıkmayacaktır. Vega 10 ve 11 mimarisi üst seviye hitap edeceğini AMD kendisi söyledi zaten, ileriki dönemlerde de Vega 20-30 mimarileri üzerinde çalışacak. Vega orta segment kart çıkarırsa RX 400-500 modellerin üstüne ne koyabilir ki bu kartları çıkarsın. Bu segmentte oldukça başarılı kartları var.

Resmi olmayan testler yavaştan ortaya çıkmaya başladı. Bu sonuçlara göre 1070'e denk güçte diyebiliriz. Açıkcası böyle olursa büyük hayal kırıklığı olur ben en azından 1080'e denk kart gelir diye bekliyordum.

Possible Radeon RX Vega 3DMark Time Spy Benchmark Result

Ben 4 kart gelir diye düşünüyorum. 1070'in rakibi, 1080'in rakibi, 1080 ti ve Titan XP'nin rakibi, çift GPU'lu bir kart. Büyük ihtimalle iki tane Titan XP'nin rakibinin GPU'sunu içeren.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı