AMD VMware macOS kuramama

Normal kurulum yapacaksanız veya deneycekseniz yeni konu açın.
Hocam kulaklarım duymadığı için videodan pek bir şey anlamadım :) Biraz uzak kaldığımı anladım. RAW'ı sisteme kuracaksak yine USB'ye atmak lazım. Nasıl yapıyoruz? Lazım değil de dert oldu :D.

Elmada takılı kalırken hiçbir yükleme yazısı çıkmıyor. Boşlukla da denedim. Kalıyor öyle. İyice karıştırdım galiba :)
Zahmet edip yukarıda paylaştığım konuyu dikkatli okursan nasıl yapacağını anlarsın.

Win32 Disk Imager ile USB'ye yazabilirsiniz.
Paragon Partition Manager ile diskinizde alan ayırıp Apple HFS'ye formatlayabilirsiniz.

Hepsinden önce, ilk olarak atmış olduğum rehberi tamamen izleyip kavrayın derim. Öbür türlü gerçekten ne kadar kolay bir işlem olsa bile karmaşık gelebilir.
Efendim korkarım imlayı ihmal ettiğim için kısa süreliğine men edildim. Verdiğiniz kıymetli cevaplar için müteşekkirim. Ziyadesiyle faydalı oldu. High sierra kurmayı başardım. Catalinayı da kuracağımı umuyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Mutlu seneler efendim.
Normal kurulum yapacaksanız veya deneycekseniz yeni konu açın.

Zahmet edip yukarıda paylaştığım konuyu dikkatli okursan nasıl yapacağını anlarsın.
Zahmet edip anladım efendim, engellendiğim için cevap yazamadım. Affınızı istirham ederim.

@eXtremeReVenge44 'ün tarifle epey yol aldım :) BIOS'u geçip "CPU disable" hatasına geldim. Onu da çözdüm şimdi elma ekranında takılıyor :)

RAW imaj nasıl kullanılıyor? Onu çözemedim. ISO dışında mount olmuyor WM'ye. DMG to ISO yapabiliyorum ama RAW'ı neye çevireceğim neye mount edeceğim anlamadım.
Hocam benim bıraktığım link ISO dosyası direk onun ile yüklemeye başlayabilirsiniz. Elma logosunda kalıyor ise sanal makinanızın ayarlarından guest bölümü var oradan mac değil de Windows 10 seçip kuruluma başlıyorsunuz. Bilgisayara geçtigimde resim atacağım.
Ek Açıklama 2020-01-01 232257.jpg

İşaretli adımları sırasıyla yaparsanız elma logosunda takılmadan kuruluma geçebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra bu ayarı tekrar eski haline getirip kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam benim bıraktığım link ISO dosyası direk onun ile yüklemeye başlayabilirsiniz. Elma logosunda kalıyor ise sanal makinanızın ayarlarından guest bölümü var oradan mac değil de Windows 10 seçip kuruluma başlıyorsunuz. Bilgisayara geçtigimde resim atacağım.

İşaretli adımları sırasıyla yaparsanız elma logosunda takılmadan kuruluma geçebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra bu ayarı tekrar eski haline getirip kullanabilirsiniz.

Sevgili @eXtremeReVenge44 ve @tristessehivernale kıymetli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Bu satırları sanal Catalina'dan yazıyorum :) Meşakkatli bir yolculuğun ardından kurmayı başardım.

Elmada kalınca Windows 10 seçip kurulma devam edemedim, son bir değişiklik istedi.

Manage menüsünden, Change Hardware Compatibility'i Workstation 1o seçmek ve USB 3.0 yerine 2.0 seçmek zorunda kaldım. Neredeyse hepsini denedim ancak böyle çalıştı. Tabi eski sürüm seçince bazı özellikler uçtu sanırım. 3D Accelerate çalışmam diyor misal, çözünürlükte 1024 var sadece. O sorunların da çözümü vardır sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-01-03 15.45.46.png
    Ekran Resmi 2020-01-03 15.45.46.png
    169,2 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı