AMD VMware macOS kuramama

İmzamdaki AMD sistem ile Catalina 10.15.1 macOS sürümünü VM ile kullanmaktayım.
  1. Öncelikle VMware Workstation 15.1.0 sürümünü indir ve kur.(Daha güncel sürümü denediğimde hata aldım)
  2. Buradan Catalina 10.15.1 iso dosyasını indir.
  3. Buradan Unlocker eklentisini indir.
  4. Buradan VM tool iso dosyasını indir.(Darwin)
Hocam bunları hazır ettikten sonra Technopat youtube kanalında bulunan şu video ile kurulumu gerçekleştirebilirsin.

Mojave veya Catalina deneyebilirsin. Birde Catalina sanal kurulum imajı AMD desteklenmiyor. Sizin anlayacağınız RAW imajı ile dener misin?

Mojave veya Catalina deneyebilirsin. Birde Catalina sanal kurulum imajı AMD desteklenmiyor. Sizin anlayacağınız RAW imajı ile dener misin?
Hocam Catalinayı AMD sistemime sorunsuz kurdum VM üzerine.

@eXtremeReVenge44 'ün tarifle epey yol aldım :) BIOS'u geçip "CPU disable" hatasına geldim. Onu da çözdüm şimdi elma ekranında takılıyor :)

RAW imaj nasıl kullanılıyor? Onu çözemedim. ISO dışında mount olmuyor WM'ye. DMG to ISO yapabiliyorum ama RAW'ı neye çevireceğim neye mount edeceğim anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAW imajı mount etmeyeceksiniz. Sisteme kuracaksınız, VMware'a değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elma ekranında takılı kalıyorsa başlatmadan önce space tuşuna basıp "-verbose" seçip başlatın. Takıldığı yerin fotoğrafını atın.

RAW imajı mount etmeyeceksiniz. Sisteme kuracaksınız, VMware'a değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elma ekranında takılı kalıyorsa başlatmadan önce space tuşuna basıp"- verbose" seçip başlatın. Takıldığı yerin fotoğrafını atın.
Hocam kulaklarım duymadığı için videodan pek bir şey anlamadım :) Biraz uzak kaldığımı anladım. RAW'ı sisteme kuracaksak yine USB'ye atmak lazım. Nasıl yapıyoruz? Lazım değil de dert oldu :D.

Elmada takılı kalırken hiçbir yükleme yazısı çıkmıyor. Boşlukla da denedim. Kalıyor öyle. İyice karıştırdım galiba :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Win32 Disk Imager ile USB'ye yazabilirsiniz.
Paragon Partition Manager ile diskinizde alan ayırıp Apple HFS'ye formatlayabilirsiniz.

Hepsinden önce, ilk olarak atmış olduğum rehberi tamamen izleyip kavrayın derim. Öbür türlü gerçekten ne kadar kolay bir işlem olsa bile karmaşık gelebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı