Çözüldü AMD VRAM kullanımını yanlış mı gösteriyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
RX 5600 XT kullanıyorum boşta ekran kartı VRAM kullanımım %20. 20.9.1 WHQL driver sürümü kullanıyorum, bu değer yanlış mı bakabileceğim başka bir yer var mı?

Çözüm
Sorun çözüldü, 20.9.1 Driver sürümü hatalı bunu daha öncede yazdım başka konularda. Endişelenmenize gerek yok DDU ile temiz kurulum şeklinde 20.9.2 sürümüne veya 20.4.2 sürmüne geçiş yapın sorun sürücü kaynaklı. Bir de WHQL sürücü seçmişler yazık sana AMD.
Görev yöneticisindeki hangi kısım VRAM kullanımı çözemedim.
Tamam işte şayet güncellediğin oyun client tabanında grafik kullanıyorsa o da ekran kartının belleğini yani Vram'ini kullanır sen o oyunu aşağıya indirdiğinde bu yüzdeler düşüyorsa problem yok demektir
Oyun kapalıyken de %20 VRAM kullanımı var.

Görev yöneticisindeki hangi kısım VRAM kullanımı çözemedim.

Oyun kapalıyken de %20 VRAM kullanımı var.
Adanmış gpu belleği 1.1 Gb ve ekran kartın 0.1 olarak kullanılıyor onların toplamı da senin Vram kısmın görev yöneticisinde performans sekmesinde
Sol alt köşedeki bar 1.2 yazıyor buradan anlayabilirsin kullanımları

Adanmış gpu belleği 1.1 Gb olarak kullanılıyor o senin Vram kısmın görev yöneticisinde performans sekmesinde
Buyrun arkada sadece bir video açıkken olan
Ekran görüntüsü 2020-09-30 160028.png
değerler.

20.9.1'den sonra RX 590'da boşta %40'lık Vram kullanımı sorunu bende de çıktı. Ayrıca fanlar resmen dönmüyor yahu! 82 derecede 900rpm nedir AMD? Manuel ayarla şimdi 60 dereceye sabitledim. Bu AMD neyin peşinde?

Sorun çözüldü, 20.9.1 Driver sürümü hatalı bunu daha öncede yazdım başka konularda. Endişelenmenize gerek yok DDU ile temiz kurulum şeklinde 20.9.2 sürümüne veya 20.4.2 sürmüne geçiş yapın sorun sürücü kaynaklı. Bir de WHQL sürücü seçmişler yazık sana AMD.

Çözüm
RX 590 20.9.1 kullanıyorum bir sorun yaşamadım. VRAM hatası görsel bir hata görev yöneticisi ve MSI Afterburner normal gösteriyor memnunum sürücüden.

Geri
Yukarı