Rehber AMD vs. Intel işlemciler

Bırakın velet olunca AMD'nin yüksek özelliklerine kanıp alan kişilerden.
Yazık diyorum geçiyorum. Marka değil model karşılaştırılır. Düz Intel daha iyi diye bir şey veya düz AMD daha iyidir diye bir şey yok. Birinin birinden iyi olması için her ürününün daha iyi olması lazım. 5950X, 10900K'dan kötü mü sayın fanboy?

Yazık diyorum geçiyorum. Marka değil model karşılaştırılır. Düz Intel daha iyi diye bir şey veya düz AMD daha iyidir diye bir şey yok. Birinin birinden iyi olması için her ürününün daha iyi olması lazım. 5950X, 10900K'dan kötü mü sayın fanboy?

Karşılaştırdığınız ürünlerin biri 16 çekirdek 32thread biri 10 çekirdek 20 thread sizce

Yazık diyorum geçiyorum. marka değil model karşılaştırılır. düz Intel daha iyi diye bir şey veya düz AMD daha iyidir diye bir şey yok. Birinin birinden iyi olması için her ürününün daha iyi olması lazım. 5950X, 10900K'dan kötü mü sayın fanboy?

Anlamayacak insana anlatırsan sen zararlı çıkarsın. Çünkü içindeki gücenmeyle kala kalırsın. Uğraşma. Anlamayacaklar. Fanboyluk dibe vurmuş. Takım tutar gibi marka savunuyorlar.

10700KF de 5600X de tercih edilebilir işlemciler bence. Özellikle OC yapılacaksa 5600X daha iyi.

5600X çoğu oyunda 10900K'yı geçiyor yalanına iyi bir cevap olmuş. Ciddi ciddi bu yalanı yaymıştı ve inanmıştı millet. 🤣

Gamer's Nexus yalan mı söylüyor yani? 2 oyuna bakarak konuşmak ne kadar doğru sizce?

Hocam çok yavan kalmış biraz daha detaylandırılabilirdi bence önbellek silikon kalitesi vs. gibi şeyler eklenebilirdi. Sadece oyun performansı önemli değil işlemci seçerken uzun ömürlülük vs. çok önemli.
Silikon kalitesi derken OC potansiyeli dersen Intel'in K işlemcileri ile 500-900 MHz arası frekans arttırabiliyorsun. AMD işlemcilerin OC potansiyeli düşük. İşlemcide biri 7 diğeri 14 NM ama herkesin bildiği bir şey var üreticilerin NM birimi ile kasteddikleri şey ayrı. Bu konuyla ilgili birkaç makale ve rakip işlemcilerden kesit gösteren araştırmalar vardı. Bir işlemci veya ekran kartının içindeki teknik rakama bakıp o rakamla orantılı gerçek hayat performansı beklemeyin. Algı oyunu ve reklam stratejisi. Sonuca (oyunlar için FPS mesela) ve benzer sonuç için her iki platforma kaç TL harcıyorsun ona bakmalısın. 66 MHZ'lik 486 DX-66 işlemciden beri takip ediyorum. Ne firmalar ne reklamlar yaptı, ne reklamlara aldandık. Gaza gelmemek lazım.

i7r1.PNG
İntel binde bir FPS olarak bayağı iyi.

Oyun performanslarının ekran görüntülerini arttırıp buna rehber diyemezsiniz. Hiçbir detay yok. Fiyat katmışsın, adil olmayan bir karşılaştırmanın ekran görüntülerini atmışsın. Mesela neden AMD düşük MHz RAM kullanırken, Intel tarafındaki RAM MHz'leri yüksek?

Yeni konular

Geri
Yukarı