AMD vs. Intel RTX 2060 sistem seçimi

Bütçe
6000-7250

frcvt

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bütçem tam olarak 6500-7000 arası. Kendi yaptığım farklı sitelerden toplama bilgisayari5 10400F+B460M, 16 GB 2666MHz RAM, 240GB SSD ve 550W +80 sistem 7100 civarında. GameGaraj'dan bulduğum hazır sistemi özelleştirip R5 3500X+B450M 16 GB 3000MHz 240GB SSD, 650W +80 sistem ise 6672TL. Sizce hangisi daha mantıklı? Bütçem kısıtlı monitör de almayı düşünüyorum.
i5 10400F'in R5 3500X'den daha iyi olduğunu biliyorum fakat sizce fiyat farkına ve tek tek toplama uğraşına değer mi? RTX 2060'da fark ortaya çıkar mı?

Bir diğer endişem ise eğer 7000TL'lik sistemi toplarsam ayrı sitelerden toplamam gerekiyor, bu benim için sorun teşkil eder mi? Birleştirme ve garanti gibi konularda?

Bahsedilen hazır sistem

Aquarius 5A-2021​

Dosya Ekleri

• gamegrj.png
    gamegrj.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 43
Anakart ASUS Prime.
RAM 2 adet
İşlemci 10400F.
Ekran kartı INNO3D RTX 2060.
Bu daha iyi olabilir ama neredeyse ekran kartlarının hepsinin stoğu bitmiş bekleyin derim.

Anakart ASUS Prime.
RAM 2 adet.
İşlemci 10400F.
Ekran kartı INNO3D RTX 2060.
Bu daha iyi olabilir ama neredeyse ekran kartlarının hepsinin stoğu bitmiş bekleyin derim.

PC'yi biraz acil almam gerektiği için stokları beklemeli miyim emin değilim eğer beklersem yeni gelen stoklara zam gelebilir mi acaba? Eğer INNO3D RTX 2060'ın aynı fiyatta kalıcagını ve stoğun erken gelcegini bilsem beklerim ama bekledikçe zam yapmalarındanda korkuyorum hazır indirim varken alsam mı diye düşünüyorum.Sizce beklemem performans ve fiyat açısından beni mutlu eder mi?Ne kadar i5 10400f r5 3500x den iyi olsada bu kadar şeye değer mi emin değilim.

Bütçenizi biraz daha yükseltirseniz bu sistem iyi, bende kullanıyorum.
Sizce R5li sistemle arasındaki fiyat farkına değer mi?

PC'yi biraz acil almam gerektiği için stokları beklemeli miyim emin değilim eğer beklersem yeni gelen stoklara zam gelebilir mi acaba? Eğer INNO3D RTX 2060'ın aynı fiyatta kalıcagını ve stoğun erken gelcegini bilsem beklerim ama bekledikçe zam yapmalarındanda korkuyorum hazır indirim varken alsam mı diye düşünüyorum. Sizce beklemem performans ve fiyat açısından beni mutlu eder mi? Ne kadar i5 10400F R5 3500X'den iyi olsa da bu kadar şeye değer mi emin değilim.

Sizce r5'li sistemle arasındaki fiyat farkına değer mi?

Hocam stok durumu karışık olur o sistemi alabilirsiniz ama Palit modeli de sanırım stoklarda yoktu olduğundan emin misiniz?

PC'yi biraz acil almam gerektiği için stokları beklemeli miyim emin değilim eğer beklersem yeni gelen stoklara zam gelebilir mi acaba? Eğer INNO3D RTX 2060'ın aynı fiyatta kalıcagını ve stoğun erken gelcegini bilsem beklerim ama bekledikçe zam yapmalarındanda korkuyorum hazır indirim varken alsam mı diye düşünüyorum.Sizce beklemem performans ve fiyat açısından beni mutlu eder mi?Ne kadar i5 10400f r5 3500x den iyi olsada bu kadar şeye değer mi emin değilim.

Sizce R5li sistemle arasındaki fiyat farkına değer mi?
Kesinlikle değer, ekran kartının kendi fiyatına baktığınızda ne kadar bir indirim olduğunu anlarsınız. Ekran kartım ARK gibi zorlu bir oyunda en yüksek ayarlarda 56 dereceye kendini sabitliyor, altta yanda ve üstte ışıklandırmalar var. Fiyat farkına değer. Tabi eğer oyunlarda 80 derece görmek istemiyorsanız.

PC'yi biraz acil almam gerektiği için stokları beklemeli miyim emin değilim eğer beklersem yeni gelen stoklara zam gelebilir mi acaba? Eğer INNO3D RTX 2060'ın aynı fiyatta kalıcagını ve stoğun erken gelcegini bilsem beklerim ama bekledikçe zam yapmalarındanda korkuyorum hazır indirim varken alsam mı diye düşünüyorum. Sizce beklemem performans ve fiyat açısından beni mutlu eder mi? Ne kadar i5 10400F R5 3500X'den iyi olsa da bu kadar şeye değer mi emin değilim.

Hocam şimdi fark ettim eğer attığım sistemi
Anakart ASUS Prime.
İşlemci 10400F.
Ekran kartını RTX 2060 Palit.
Yaparsanız 6939 TL oluyor eğer SSD'yi 240 GB yaparsanız diğer sistemle neredeyse aynı fiyata geliyor.

Hocam şimdi fark ettim eğer attığım sistemi.
Anakart ASUS Prime.
İşlemci 10400F.
Yaparsanız 6939 TL oluyor eğer SSD'yi 240 GB yaparsanız diğer sistemle neredeyse aynı fiyata geliyor.

7051 TL tutuyor. Dışardan bakınca güzel duruyor ve R5'li sisteme göre daha F/P olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntım bu H410M anakart durumu kurtarır mı? Ve sistemdeki kasa ve PSU hakkında bir düşünceniz var mı?

Kesinlikle değer, ekran kartının kendi fiyatına baktığınızda ne kadar bir indirim olduğunu anlarsınız. Ekran kartım Ark gibi zorlu bir oyunda en yüksek ayarlarda 56 dereceye kendini sabitliyor, altta yanda ve üstte ışıklandırmalar var. Fiyat farkına değer. Tabi eğer oyunlarda 80 derece görmek istemiyorsanız.

Açıkcası ışıklandırma benim pek ilgi alanımda değil performans olsa yetiyor bana. Sizce.

Hocam şimdi fark ettim eğer attığım sistemi.
Anakart ASUS Prime.
İşlemci 10400F.

Bu sistem nasıl F/P açısından?

7051 TL tutuyor. Dışardan bakınca güzel duruyor ve R5'li sisteme göre daha F/P olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntım bu H410M anakart durumu kurtarır mı? Ve sistemdeki kasa ve PSU hakkında bir düşünceniz var mı?

Bu sistem nasıl F/P açısından?

Hocam RAM'ı 8 GB kalırsa dediğim fiyat tutuyor eğer 16 GB RAM'lı fiyattan konuşursak 400 TL için 10400F değmeyebilir sıfırdan toplama şansınız var mı ayrı ayrı sitelerden?

Hocam RAM'ı 8 GB kalırsa dediğim fiyat tutuyor eğer 16 GB RAM'lı fiyattan konuşursak 400 TL için 10400F değmeyebilir sıfırdan toplama şansınız var mı ayrı ayrı sitelerden?

Ayrı ayrı sitelerden topladığım PC ile farkları kasa ve anakart farkı, sizin topladığınız sisteme 2 tane RAM koydum fiyatı 7051 TL tuttu artı olarak toplu bir şekilde tek siteden almış olucam böyle daha iyi değil mi neden tekrar toplamamı istediniz anlamadım, yani fiyat olarak bir sıkıntısı yok 2 sorum var sadece sizce H410M anakart bu sisteme yakışır mı ve sizce sizin yaptığınız kasayı alıyım mı yoksa INNO3D kartları beklemeli miyim?

Geri
Yukarı