AMD vs Intel

Yuma Makoto

Femtopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
AMD'nin yeni 7 nesil işlemcileri, Intel'inde 13 nesil işlemcilerin çıkmasına az kaldı. Sizce hangisi daha performanslı olacak? Fikirlerinizi almak istiyorum. Kendi fikrimi beyan edeyim bence AMD işlemcileri Intel'den bir tık daha performanslı olacak. Ama fiyat performansın Intel'den yana olacağını düşünüyorum. Bunun sebebi AMD'nin 7 nesil işlemcileri sadece DDR5 RAM'ler kullanılabilecek Intel'in böyle bir zorunluluğu yok bütçesi el vermeyen DDR4 RAM'lerde kullanma imkanına sahip. Sizler ne düşünüyorsunuz?

AMD'nin daha ince üretim yapmasından dolayı güç tüketimi/performans oranı çok iyi seviyelerde olacaktır diye tahmin ediyorum. Yıllardır Intel kullanan bir kullanıcıyım ancak AMD bir şekilde Intel'in önüne geçmeyi başarıyor. Fiyat olarak size katılıyorum, Intel biraz daha hesaplı olabilir.

Öncelikle 7. nesil AMD işlemci çıktı ve ikinci olarak da şu an 7. nesil en düşük işlemci Intel'in 12. nesil en baba işlemcisine bile fark atmış durumda. Yani bu kararı 13. nesil de çıktığında bütçene göre vermen gerekecek. Bana sorarsan para önemli değil performans istiyorum diyorsan hiç düşünme AMD'ye bas derim ancak fiyat da önemli benim için dersen Intel de işlemcisini çıkarsın aradaki fiyat farkına bakıp tercih yapmanı öneririm. Ancak neredeyse kesin olan bir şey var AMD bu yıl da performans konusunda Intel'e fark atacak gibi görünüyor.

Hadi bakalım. AMD Daha iyi.
Dpf1iIBW0AAqhv1.jpg

Bence AMD ile Intel'i doğrudan kıyaslamak mantıklı değil. O an fiyatına göre rakip olan modeller ne ise onları kıyaslamak lazım.

Geri
Yukarı