Intel vs AMD

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, forumun sanırım en tartışmalı konularından birisini açmış olacağım. Intel mi yoksa AMD mi tercih ediyorsunuz? Intel ya da AMD tercih ediyorsanız da neden tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. Normalde konusu bir sene önce açılmış fakat aradan bayağı uzun süre geçmiş, düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bana göre marka değil model önemli hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Milletçe şunu anlayabilsek, daha iyi yerlerde olacağız. 😀
Gereksiz fanboyluk yapmaya gerek yok.

Arkadaşlar merhabalar, forumun sanırım en tartışmalı konularından birisini açmış olacağım. Intel mi yoksa AMD mi tercih ediyorsunuz? Intel ya da AMD tercih ediyorsanız da neden tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. Normalde konusu bir sene önce açılmış fakat aradan bayağı uzun süre geçmiş, düşüncelerinizi merak ediyorum.
maxresdefault.jpg

AMD'yi ben uzun soket ömrü için almıştım. İntel işlemci ve uygun anakart aldıktan sonra o seriye ya bağlanıyorsunuz yada sistemi geliştirmek için tonlarca para döküyorsunuz. AMD şimdi yeni soket tipine geçti evet ama yeni soketlerinin de Intel soketlerden daha uzun ömürlü olacağını iddia etti.

Bunun mantıklı bir soru olduğunu düşünmüyorum. Model ve fiyatlandırma olarak bakıp mantıklı olanı tercih etmek gerekiyor.

Ancak her ne kadar mantıksal davranıyor olmamız gerekli ise de herkesin daha sıcak baktığı bir marka vardır tabi ki. O marka benim için Intel'dir.

Intel iOS gibi, AMD Android gibi düşünün.

Geri
Yukarı