Intel vs AMD

Hazır sistemlerde hangisi ucuz olursa onu tercih ederim. Eskiden Intel 12400F ucuzken şimdi R5 5600 ucuz Intel çok pahalandı. O yüzden tercihim AMD olacaktır.

Oyun oynayacaksanız intel günlük işler render işleri için amd

Birde şöyle birşey var inteli alıp direk takıp kullan ama amd sıcaklık vs için biostan kendi uygulamasından bazı işlemler yapıyorsun bunları yapmazsan sıcaklık çökmeler vs sorunlar ile karşılaşıyorsun

Arkadaşlar merhabalar, forumun sanırım en tartışmalı konularından birisini açmış olacağım. Intel mi yoksa AMD mi tercih ediyorsunuz? Intel ya da AMD tercih ediyorsanız da neden tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. Normalde konusu bir sene önce açılmış fakat aradan bayağı uzun süre geçmiş, düşüncelerinizi merak ediyorum.
Ben Intel ve AMD kullandım ama Intel daha iyi

Ben şimdi zamanında B450 anakart aldım. 3700X 2.5 yıl kullandım. Online oyunlarda yetersiz geldiği için 5600X'e geçtim. Anakart olmasa elimde gidip hangisi beklentimi karşılıyor ise onu alacaktım. Intel 13400F/13600 de olabilirdi bu eğer B660 anakartım olsa mesela. Şimdi elimde DDR4 RAM var Anakart var ne oluyor? Doğal olarak en masrafsız olan 5600X'i alıyorum.

Sıfır sistem toplayacak kişilerde kesesine göre alım yapıyor zaten. Emin olun kimsenin umurunda değil IHS üzerinde ki etiket. AMD yazmış Intel yazmış hiç bir önemi yok. Burada tartışmayı çıkartan olay gözü kapalı Intel diyen insanlar. Bizim ülkemizde objektif olmak diye bir şey yok.

Sen ne aldın AMD mi? Tamam artık AMD dünyanın en iyi markası model bağımsız.
İnsanlar kendilerini kazıklanmış hissetmemek için sürekli aldığı ürün dünyanın en iyi ve en F/P ürünü gibi davranıyor. Tartışma oradan çıkıyor.

Geri
Yukarı