AMD Wraith Prism LED RGB soğutucu alınır mı?

Şu hocam. Altını çizdim.

Arada fark var tabii ki, Wraith Stealth 5600X için iyi bir termal çözüm sayılmaz. Wraith Prism alabilir, veya benim attığım Snowman T6. İkisinden biri.

Bence alınır fiyatı çok iyi. Hem soğutma olarak güzel soğutucu hem de görünümü çok iyi 😀 Ryzen 5 5600X ile kullanıyorum. Gayet güzel soğutuyor.

Bu soğutucu B450M Dragon ana kartına uygun mu?

Merhaba, soğutucuyu alıp taktınız mı?
Aynı anakarttan bende var da bende AMD Wraith Prism takmak istiyorum ama şu anki takılı olan stok soğutucu bile RAM'lere çok yakın olduğu için sıkıntı çıkarabilir diye düşündüm. Problem oldu mu sizde? Ve anakartta RGB portu olmadığı için RGB kablosu boşta kalacak. Bu fandan USB portuna takılan bir kablo daha çıkıyormuş ondan kontrol ediliyor mu RGB?
Teşekkürler.

Merhaba, soğutucuyu alıp taktınız mı?
Aynı anakarttan bende var da bende AMD Wraith Prism takmak istiyorum ama şu anki takılı olan stok soğutucu bile RAM'lere çok yakın olduğu için sıkıntı çıkarabilir diye düşündüm. Problem oldu mu sizde? Ve anakartta RGB portu olmadığı için RGB kablosu boşta kalacak. Bu fandan USB portuna takılan bir kablo daha çıkıyormuş ondan kontrol ediliyor mu RGB?
Teşekkürler.
USB kablosu ile baglantı saglarsanız Cooler Master'ın yazılımı ile kontrol edebiliyorsunuz. Bir diğeri de Ram ın tasarımına ve boyuna göre değişiklik gösterebilir ama takıldıktan sonra Ram'e temas edeceğini pek sanmıyorum Anakart modeli Dragon olsada standart mAtx oldugu ıcın sorun olacagını sanmıyorum.

Şuan yeni kurdugum sisteme 5600G ve Wraith Prisim taktım işlemci 45 50 dereceyi geçmiyor. Kasada toplam 2 fan var. Bir de fanlar 800 1000 RPM de dönüyor. Değerler oldukça iyi işlemci FPS si iyi sıcaklıkları iyi.

Ek olarak Ram Belleklere temas etmesi konusunda endişesi olan arkadaşlar içinde görsel ekliyorum. A520M-K anakart ile kullanıyorum arada oldukça fark var ve diğer anakartlar ile de temas edeceğini sanmıyorum.

Dosya Ekleri

• 3.jpeg
    3.jpeg
    273,6 KB · Görüntüleme: 54
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    260,7 KB · Görüntüleme: 57
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    140,7 KB · Görüntüleme: 58
USB kablosu ile baglantı saglarsanız Cooler Master'ın yazılımı ile kontrol edebiliyorsunuz. Bir diğeri de RAM'ın tasarımına ve boyuna göre değişiklik gösterebilir ama takıldıktan sonra RAM'e temas edeceğini pek sanmıyorum anakart modeli Dragon olsa da standart mATX oldugu için sorun olacagını sanmıyorum.

Şu an yeni kurdugum sisteme 5600G ve Wraith prisim taktım işlemci 45 50 dereceyi geçmiyor. Kasada toplam 2 fan var. Bir de fanlar 800 1000 RPM de dönüyor. Değerler oldukça iyi işlemci FPS'si iyi sıcaklıkları iyi.

Ek olarak RAM belleklere temas etmesi konusunda endişesi olan arkadaşlar içinde görsel ekliyorum. A520M-K anakart ile kullanıyorum arada oldukça fark var ve diğer anakartlar ile de temas edeceğini sanmıyorum.

Cevapların için teşekkürler. Biraz araştırdığım kadarıyla RGB soketi varsa anakartta, oraya takarsak soketi kasadaki diğer RGB'lerle birlikte yanıyor ama o AMD logosu vs tek tek kontrol edilmiyor. USB üzerinden takarsak Cooler Master'ın programını kurup istediğimiz gibi kontrol ediyoruz. Ve açıkçası ben USB'den bağlama seçeneğini daha faydalı buldum. Uyup uymama konusuna gelince hala tam emin olamadım ama bir ara mutlaka o tarafa gitmem gerekecek ve gidersem alırım, uymazsa da elimde kalır artık yapacak bir şey yok. Resimini ekliyim fanın. Yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG-20211212-WA0019.jpg
    IMG-20211212-WA0019.jpg
    147,1 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG-20211212-WA0020.jpg
    IMG-20211212-WA0020.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı