AMD Wraith Prism RGB alınır mı? Ve ederi nedir?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Bu fanı almayı düşünüyorum. Sıfır olarak piyasada bulamadım. Bazı yerlerde de 1000₺ gibi uçuk fiyatlar yazıyor. İkinci el olarak birisi ile 450₺'ye anlaştım. Sizce bu para verilir mi değer mi yani? Görüntüsü aşırı hoşuma gittiği için ve tüm parçalarım neredeyse RGB olduğu için bunu almayı düşünüyorum. Ayrıyeten 1600 AF kullanıyorum 75-79 arası oyunlarda sıcaklık gösteriyor. Ama bunu satıp Ryzen 5 3600 alacağım. Yani anlaştığım fiyat iyi mi performansı nasıl sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Sistemim;
MSI B450M-A-PRO Max || AMD Ryzen 5 1600 AF || MSI GeForce RTX 2060 Super 8 GB || Sharkoon 650W 80 Plus || 240GB SanDisk SSD + 500GB WD Blue HDD + Samsung 870 EVO 1TB SSD || 2x8GB 3200MHz PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB.

3600 ile rahatlikla kullanabilirsin ama biraz sesli calisiyor. Bunun disinda sorunu yok. Sik gozuken bir sogutucu, alabilirsin. Ama amacim saf sogutma performansi dersen 100-150 TL farkla cok daha performansli kule tipi sogutucular mevcut.

Ne olursa olsun o fiyatı hak etmiyor. O fiyata daha iyi soğutan kule tipi soğutucular mevcuttur.

Performansı iyi mi? Evet. Ben üç yıldır Ryzen 7 3700X ile kullanıyorum. Frekansı tüm çekirdeklerde 4.20-4.25 seviyesinde kullanıyorum ve gayet başarılı. Ancak kimse kusura bakmasın ama sıfır bile 450 lira etmez.

Hocam işlemcinin yanında gelse daha iyi bir soğutucu yoksa elinizde kullanılır ancak şahsen 450-500 lira verip bu soğutucuyu alacağıma az daha ekler piyasadaki daha iyi alternatiflere bakarım.

Hocam şahsen işlemcim biraz daha serin olsun diye fan arayışına çıktım ama görüntüsü çok hoş diye bunda kaldım. RGB olarak bunun yerine kesin bunu al dediğiniz alternatifler var ise kesinlikle öneriye açığım.

3600 ile rahatlikla kullanabilirsin ama biraz sesli calisiyor. Bunun disinda sorunu yok. Sik gozuken bir sogutucu, alabilirsin. Ama amacim saf sogutma performansi dersen 100-150 TL farkla cok daha performansli kule tipi sogutucular mevcut.

Hocam sizin önerebileceğiniz başka bir model var mı bu fiyat bandında bundan daha iyi dediğiniz?

Son düzenleme:
3700x ile birlikte kısa bir süre kullandım soğutma performansı stok soğutucu için iyiydi. 3600 için daha da iyi olacaktır. Sesi beni rahatsız ettiği için değiştirmiştim, 450TL çok sayılmaz eğer düzgünse eğer.

Geri
Yukarı