Çözüldü AMD X2 4600 sisteme Linux Mint Xfce nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atakan Kılıç

Picopat
Tamam çok teşekkür ederim. Sizin dediğiniz "Linux Mint Xfce" yi indirmek istiyorum. Dual boot için ve bu işletim sistemi için gerekli olan materyalleri yahut linkleri atabilir misiniz zahmet olmasa? Hangisini indireceğimden de emin olamadım şimdi.

1700243375063.png

Çözüm
Tamam çok teşekkür ederim. Sizin dediğiniz "Linux Mint Xfce" yi indirmek istiyorum. Dual boot için ve bu işletim sistemi için gerekli olan materyalleri yahut linkleri atabilir misiniz zahmet olmasa? Hangisini indireceğimden de emin olamadım şimdi.

Eki Görüntüle 2019412

Hocam sisteminiz UEFI mi yoksa BIOS mu?

Dual boot için Rufus ile Linux Mint ISO dosyasını USB'ye yazın. Ama güvenli bir şekilde çıkar a basmanızı öneriyorum böylece USB de veri kaybı olmaz.

Windows disk yöneticisinden veya Linux Mint live USB içindeki GParted programı ile Windows bölümünü kesip boş alan ayırın.

Windows'u tamamıyla kapatın BIOS'u açıp USB'yi boot sıralamasında en üste koyun.

USB'yi bilgisayara takıp Mint'i çalıştırın. Yüklerken Windows'un yanına kur a basın boş alanı seçin ve yükleyin.

Kısaca böyle kuruluyor.
Mint'i nasıl kurayım? "başka bir şey" diyerek mi yoksa Windows 8 işletim sisteminin yanına kur diyerek mi? Kusura bakmayın çok darlattım.

Windows'un yanına kurabilirsiniz. Kurduktan sonra eğer GRUB menüsünde Windows görünmezse USB ile açıp boot repair ile düzeltme yapmayı deneyebilirsiniz.

Windows'un yanına kurabilirsiniz. Kurduktan sonra eğer GRUB menüsünde Windows görünmezse USB ile açıp boot repair ile düzeltme yapmayı deneyebilirsiniz.

hocam dosya sistemleri inceleniyor kısmında çok uzun süre kaldı. konsolda .py uzantılı dosyalarda warning yazıyor.

Warning: Source ID 23462 was not found when attempting to remove it...

Bu kısımda döngüye giriyor.

Hocam dosya sistemleri inceleniyor kısmında çok uzun süre kaldı. Konsolda .py uzantılı dosyalarda warning yazıyor.

Warning: Source ID 23462 was not found when attempting to remove it...

Bu kısımda döngüye giriyor.

Hiç denk gelmediğim bir hata. Belki @Rona veya @Nizel G anlayabilirler ben o kadar bilgiye sahip değilim maalesef.

Şu anda Windows'a erişemediğinden bu işlemi LiveUSB de gelen GParted ile de yapabilirsin.

Merhaba, saat 2:34. bu mesajı yeni işletim sisteminden Firefox tarayıcısından yazıyorum. Mint'i kurdum. Mint kurulurken cihazda ki öbür işletim sistemleri taranıyor benzeri bir ifade çıktı. Hemen ardından tekrar Windows'a erişim sağladım. Nasıl oldu ben de anlamadım. Belki size bazı şeyleri yanlış aktarmışımdır. @NoobSolid26 çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Her şey çok düzgün. Yeni işletim sistemini de sevdim memnunum. Daha hızlı ve akıcı. Emekleriniz ve bana ayırdığınız vakit için teşekkür ederim. Son bir soru olarak, bu yeni işletim sisteminde hangi tarayıcı doğru olur? Sizce Chrome kullanayım mı yoksa Firefox'tan devam mı etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, saat 2:34. bu mesajı yeni işletim sisteminden Firefox tarayıcısından yazıyorum. Mint'i kurdum. Mint kurulurken cihazda ki öbür işletim sistemleri taranıyor benzeri bir ifade çıktı. Hemen ardından tekrar Windows'a erişim sağladım. Nasıl oldu ben de anlamadım. Belki size bazı şeyleri yanlış aktarmışımdır. @NoobSolid26 çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Her şey çok düzgün. Yeni işletim sistemini de sevdim memnunum. Daha hızlı ve akıcı. Emekleriniz ve bana ayırdığınız vakit için teşekkür ederim. Son bir soru olarak, bu yeni işletim sisteminde hangi tarayıcı doğru olur? Sizce Chrome kullanayım mı yoksa Firefox'tan devam mı etmeliyim?

Bir de emin olmak için soruyorum; sizin Dual Boot'un nasıl yapıldığını anlattığınız mesajı çözüm olarak işaretlemek istiyorum. Onu "rapor" kısmından yapacağım değil mi? Evet derseniz işaretleyeceğim.

Benim gördüğüm kadarıyla Mint'te Chrome çok daha iyi çalışıyor. Yazılım mağazasında olmadığından sitesinden yükleyebilirsiniz. Onun dışında programların %90'ı yazılım mağazasından yüklenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı