Linux Mint xfce uygulama nasıl kurulur?

375558

Hectopat
İşletim sistemi olarak Windows yanında Linux Mint xfce kullanıyorum, Linux'e piskel yüklemek istedim ve daha önce hiç görmediğim bi dosya tipi ile karşılaştım, tar.z gibi bir şey. Açtım içinde daha fazla dosya çıktı, hepsini açtım ama bir kurulum dosyası göremedim. Linux'e nasıl uygulama kurabilirim, bilen biri yazabilir mi?

Çözüm
Linux’a uygulamalar genellikle paket yöneticisi aracılığı ile kurulur. Aradığınız programın tam olarak adı nedir?
Piskel art (gibi bir şey).
Sanırım kendim buldum, o zip dosyalarının içinde bazı kodlar var o kodları uçbirime yazınca uygulama açılıyor
Ah Mint efsanesi! Linux'un app store gibi keşfet menüsünde istediğinizi bulamadıysanız package installer'ı kendi içinde mevcut. Üstüne iki kez tıklarsanız installer menüsü açılacaktır eğer uyumsuz ise dosyanın içini ayrıştırma önerisi yapacaktır installer yerine.

Linux’a uygulamalar genellikle paket yöneticisi aracılığı ile kurulur. Aradığınız programın tam olarak adı nedir?
Piskel art (gibi bir şey).
Sanırım kendim buldum, o zip dosyalarının içinde bazı kodlar var o kodları uçbirime yazınca uygulama açılıyor

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı