AMD X4 4100 Sistem Upgrade

XhnA

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Beden eğitimi öğretmeni
Öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. Elinize sağlık. İnsanlara yardımcı oluyorsunuz.
Gelelim benim sorunuma. Ben arkadaşlarımla Steam'in şuan gözde oyunu olan Dayz'i oynuyorum ve bilgisayarım yeteri kadar iyi değil. Bir kaç eklenti yapmak istiyorum. Parçaları yazacağım.

Anakart:VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 780T-D3L AMD 760G + SB710 Soket AM3+ 1666MHz(O.C.) SATA 2.0 USB 2.0 Anakart - Anakart

İşlemci:VATAN COMPUTER - AMD - FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm

Ekran kartı:MSI R4650-MD1G 1GB Video Card Radeon HD4650 1024MB 128 bit GDDR2 PCI-E PCI-E Graphics Card PCI Express 2.0 VGA Dual Link DVI Output D-SUB HDMI- Directron.com the Best Online Computer Store - Buy with Discount Prices from Houston Texas

Ram DDR3 4096 GB 1333 Mhz

SSD kart bulunmamaktadır ve Pc power gücü de 500 W
Oyunda bu:DayZ on Steam

Yani bir SSD ve AMD uyumlu bir ekran kartıyla DayZ'i normalin biraz üstü oynayabilir miyim? Eğer oynayabilirsem hangi parçaları önerirsin?

Yeni nesil bir ekran kartıyla rahat oynayabilirsiniz. Güç kaynağınızın tam modeli nedir?

Aldığım kasanın içinde Turk-o P4-500W modeli bir Power Supply bulunuyor. Ekran kartının yanında 120 GB'lık SSD kartın yardımcısı olur herhalde. Mevcut HDD'de 250 GB.

Güç kaynağınızı daha önce duymadım. Arama yaptığımda da pek fazla bir şey çıkmadı, 80+ sertifikası var mı ? Bu arada SSD'nin oyun performansına bir katkısı olmaz. Ben, SSD yatıracağınız paranın diğer bileşenlere yatırılması gerektiğini düşünüyorum.

SSD yerine bir üst model ekran kartı almanız daha mantıklı olur. Bütçeniz nedir?

Kasa modeli bu.Bunun Siyahı.İçinde 500 W olan Power var.Huntkey H105 350Watt Atx Kasa - Huntkey

Şimdi baktım, 80+ sertifikası göremedim. Technopat'ın Youtube paylaşımlarında kurulan masaüstü bilgisayarlarında SSD'yi öneriyorlardı o yüzden sordum.

- - - Güncellendi - - -

SSD yerine bir üst model ekran kartı almanız daha mantıklı olur. Bütçeniz nedir?

Bütçem maksimum 1500 TL.

Bence kasa artı psu ile ekran kartı alın. Daha sağlıklı olur gibi duruyor.

VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-K380 600W MidT ATX PENCEREL

VATAN COMPUTER - ASUS - R9 270X DirectCU II TOP 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

yada daha da üst bir performans istiyorsanız gtx770 olabilir. Ama bence fazla olur.

VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kart

Anakart almayı bile düşünebilirsiniz eğer yaşlandığını düşünüyorsanız.

VATAN COMPUTER - MSI - R9 270X Gaming 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart ekran kartı %30 ile alırsan 561tl oluyor. VATAN COMPUTER - CORSAIR - CX SER ilerisi içinde iyi olur ve %30 indirim ile 250tl. VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm işlemci %30 ile 409 tl. VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram istersen bu RAM veya işlemci soğutucu alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı