AMD x4 860K, R9 390 darboğaz eder mi ?

Bütçenizde pay bıraktım. Bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Genel itibariyle böyle bir sistem olmalı.
4200 monitor.PNG

@Silinen üye sen şimdi bu bütçeye X4 860K almak istedin yanlış mıyım? Bütçeni keşke baştan söyleseydin. :D
@FurkanEmir41 ve @Egehan Orçun 'un topladığı sistemler gayet güzel dostum. Erken yetişseydim ben de hemen hemen aynı sistemi önerecektim. :)
ne yapayım be usta,tek çekirdek performansı iyi ve ucuz :D ama soğutucu felan alınca uçuyor fiyatlar :(

Bu arada son sistemimi yazayım:
İ5 6400
MSİ H170 GAMİNG M3
GSkill RipjawsV 8GB 2x4 2400mhz
ASUS RoG Strix R9 390 DirectCU III 8GB
WD 1TB Caivar Blue 7200rpm
Hi-Level 120GB SSD 550/530
Dark N10
Aerocool KCAS 600W +80 Bronze
ASUS VX228H

@Silinen üye
Sistem güzel ama bence sadece SSD'yi değiştir. Hi-Level performansı nasıldır bilmiyorum ama pek önerilmiyor. Daha bilindik sağlam bir SSD alabilirsin. Samsung, Kingston, OCZ veya Sandisk olabilir. Diğer parçalar gayet iyi duruyor. Ekran kartından kar etmek istersen R9 390'ı Sapphire Nitro modeliyle değiştirebilirsin. Aralarında performans farkı olmamakla birlikte Sapphire daha ucuza geliyor.

@Silinen üye
Sistem güzel ama bence sadece SSD'yi değiştir. Hi-Level performansı nasıldır bilmiyorum ama pek önerilmiyor. Daha bilindik sağlam bir SSD alabilirsin. Samsung, Kingston, OCZ veya Sandisk olabilir. Diğer parçalar gayet iyi duruyor. Ekran kartından kar etmek istersen R9 390'ı Sapphire Nitro modeliyle değiştirebilirsin. Aralarında performans farkı olmamakla birlikte Sapphire daha ucuza geliyor.
FP ürünü hocam. Bu arada sizce R9 390 mı almalıyım yoksa GTX 970 mi ? Yada bütçe zorlanıp R9 390X-R9 FuryX ?

Sapphire`nin soğutması konusunda pek fikrim yok. Söylerseniz sevinirim

Bide ailemle konuştum bütçe 5000 TL oldu.Birde 67 dolar yaklaşık 200 TL. Birde 100 TL var. Valla 5000 tl sistem toplayabilirim :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı