AMD yazılımı güncellendikten sonra SSD görünmüyor

ibo3838

Femtopat
Daha fazla  
Selam. 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Bu zamana kadar sorunsuz kullandım. Dün AMD'nin uygulamasına güncelleme gelmiş. Onu yapmaya başladım. Sürücüleri güncellerken ekran siyahlaştı. Bir süre sonra mavi ekran verdi ve reset attı PC. Tekrar açıldığında AMD'nin uygulaması silinmişti. Yüklemeye başladım. Kurulumda sürücüleri yüklerken yine hata verdi ve reset attı PC ama bu sefer açılmadı. BIOS ekranı geldi. Baktım Windows silinmiş. Başka bir PC'den Flash'a Windows yükledim taktım bilgisayara. Kurulum ekranı geldi, Windows'u nereye kurmak istersiniz bölümünde SSD gözükmüyordu. Kontrol etmek için tekrar BIOS ekranına geldim orada da SSD gözükmüyordu. SSD'yi çıkar tak yaptım ama sonuç yine aynı.

SSD bozuldu diye düşünüyorum. Garantiye vereceğim bilgisayarı. Sizce bu sorun neden olmuş olabilir? Sorun SSD değil mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki AMD sürücü versiyonunu indir aynı sorunla karşılaşmazsan yazılımsal bir sorun vardır AMD kullanıcısı biraz bilgisayardan anlaması lazım belirli durumlarda ne yapacağını bilmeli Nvidia ise rahat kullanımıdır.

Önceki AMD sürücü versiyonunu indir aynı sorunla karşılaşmazsan yazılımsal bir sorun vardır AMD kullanıcısı biraz bilgisayardan anlaması lazım belirli durumlarda ne yapacağını bilmeli NVIDIA ise rahat kullanı mıdır?

Reis zaten o uygulamayı güncellemeye çalışırken hata aldım ayrıca şu an açılmıyor PC BIOS ekranına girebiliyorum açılması için Windows kurmaya çalışıyorum SSD bozuk olduğu için Windows'u kuramıyorum düzgün okusan yukarıyı anlayacaksın.

İşte bu yüzden NVIDIA ekran kartı piyasasına hakim. AMD'nin yazılım anlamında kat etmesi gereken uzun bir yol var. Sorunun SSD'de olup olmadığını öğrenmek için farklı bir SSD veya HDD ile denedin mi?

Reis NVIDIA pahalı nabalım. Ayrıca şu ana kadar başka bir bilgisayarda deneme fırsatım olmadı bir internet kafe sahibi veya bilgisayarcı SSD'yi denermi bir bilgisayarda yardımcı olur mu?

Reis zaten o uygulamayı güncellemeye çalışırken hata aldım ayrıca şu an açılmıyor PC BIOS ekranına girebiliyorum açılması için Windows kurmaya çalışıyorum SSD bozuk olduğu için Windows'u kuramıyorum düzgün okusan yukarıyı anlayacaksın.

Reis NVIDIA pahalı nabalım. Ayrıca şu ana kadar başka bir bilgisayarda deneme fırsatım olmadı bir internet kafe sahibi veya bilgisayarcı SSD'yi denermi bir bilgisayarda yardımcı olur mu?
Ekran kartı modelin ne hangi sürümde hata alıyorsun?

Eğer ki bilgisayarını güvenli modda başlatabiliyorsan herhangi bir flash diske bu yazılımı (sürücüyle alakalı her şeyi siler) kur ve işlemi gerçekleştir. Ama aynı şekilde son sürümden önceki sürümü de flash diskine at ve bilgisayarı tekrar güvenli modda başlattıktan sonra sadece yazılımı kur, hiçbir şekilde Adrenaline Software yazılımını kurma.
Bu işlemlerden sonra bilgisayar çok daha stabil bir hale gelecektir, ama AMD'nin yazılımını da kullanamayacaksın. Bu işlemlerden sonra da AMD'ye sağlam bir geri dönüt göndermen iyi olacaktır.
Ben de AMD'den çok çektim ve NVIDIA'ya geçtim; şu ana kadar sadece bir kez GeForce Experience ile alakalı çok kısa bir süreli problem yaşadım. Bir yıldır gayet memnun bir şekilde sistemimi kullanıyor, AMD'ye de buradan "iyi dileklerimi" gönderiyorum. :)

Eğer ki bilgisayarını güvenli modda başlatabiliyorsan herhangi bir flash diske bu yazılımı (sürücüyle alakalı her şeyi siler) kur ve işlemi gerçekleştir. Ama aynı şekilde son sürümden önceki sürümü de flash diskine at ve bilgisayarı tekrar güvenli modda başlattıktan sonra sadece yazılımı kur, hiçbir şekilde adrenaline software yazılımını kurma.
Bu işlemlerden sonra bilgisayar çok daha stabil bir hale gelecektir, ama AMD'nin yazılımını da kullanamayacaksın. Bu işlemlerden sonra da AMD'ye sağlam bir geri dönüt göndermen iyi olacaktır.
Ben de AMD'den çok çektim ve NVIDIA'ya geçtim; şu ana kadar sadece bir kez GeForce Experience ile alakalı çok kısa bir süreli problem yaşadım. Bir yıldır gayet memnun bir şekilde sistemimi kullanıyor, AMD'ye de buradan "iyi dileklerimi" gönderiyorum. :)

Şu an SSD kullanılmaz durumda bilgisayarda Windows yüklü değil açılmıyor bilgisayar hiçbir işlem gerçekleştiremem. Reis bende isterim güzel bir NVIDIA ekran kartım olsun ama çok pahalı.

Yüklenince hata veren sürüm.

AMD adrealine Edition sürümünü soruyorsanız bir bakmam lazım.

Yüklenince hata veren sürüm.

Yok reis sitesinde de göremiyorum ama şu anki sürümden bir önceki sürümden şu anki sürüme güncellemeye çalışırken oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı