AMD Yeni Ekran kartları RX 5700 XT ve 5700

SiyahLotus

Hectopat
AMD’nin taptaze RDNA mimarili RX 5700 XT ve 5700 ekran kartları daha çıkmadan fiyat düşüşüne gitti. NVIDIA’nın RTX SUPER ailesini piyasaya sürmesinden sonra AMD 449$ ve 379$ olan fiyatları yurt dışında 399$ ve 349$ ‘a indirmişti.

Peki Türkiye satış fiyatları ne olacak? AMD, sonunda Türkiye fiyatlarını da açıkladı.

Radeon RX 5700 – 2419 TL (KDV Dahil)
Radeon RX 5700 XT – 2769 TL (KDV Dahil)
Üçüncü parti üreticilerin kartları farklı fiyatlandırmaya sahip olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    92,1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
2769 TL'ye 2070 ile 2070 Super arasında bir kart, bence çok iyi fiyat. Artık GTX 1080 aldım diye kafamı taşlara vurmaya başlayacağım zamanlar geliyor anlaşılan.

Tek merak ettiğim bu kartlar Ray Tracing konusunda acaba nasıl performans gösteriyorlar Nvidia muadillerine karşı.

XT ismini görünce anılarım canlandı. Ne kadar para biriktirmişim 2900XT alabilmek için..

images (2).jpeg

Yinede biriktiremeyip alamadım. 😅 Ama gözü XT ye dikmiştim 2900XT olmuyorsa 1950XT olacak hatta 1950XTX olacak demiştim 😆
Neyse tabi ben parayı biriktirene kadar kartlar piyasadan kayboldu öyle o zaman internetden alışveriş de yok araki bulasın..
Tabi bulamadık 😅
Çaresiz X 1950GT modelini aldım. X ve T yi yan yana getiremedik..

images (3).jpeg

Şöyle bide o zamanın bençmarkını bırakayım şuraya
images (1).jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı