AMD yeni ekran kartları

demilato

Hectopat
"AMD'nin yeni ekran kartları hakkında çok büyük gelişmeler var. Yeni gelecek ekran kartları RDNA2 veya herkesin Big Navi diye anlandırdığı ekran kartlarıyla ilgili geçen günlerde çok büyük gelişmeler oldu. Bu kartların konsollardan önce bilgisayarlara geleceği söyleniyor. Bildiğiniz gibi "computex 2020" ertelenmişti. 28 Eylül'de computex 2020 gerçekleşecek. Ve çok büyük bir ihtimalle AMD yeni kartlarının duyurusunu burada yapacak. 4.çeyrek bitmeden yeni konsolları görmeye başliyacağız. RDNA2 mimarisinin konsollardan önce PC'de kol gezeceği AMD tarafından söyleniyorsa bu tarih kesinlikle 28 Eylül gibi duruyor. AMD'nin iddiaları çok büyük. Tepe seviyedeki 2080 Ti'dan daha güçlü bir kart yapacaklarını iddia ediyorlar. "Yeni kartlarımızla oyuncularımızı 4K çözünürlüğümüze odaklamak istiyoruz.". AMD'nin yeni ekran kartlarında donanımsal Ray Tracing desteğide olacak."
Alıntı: Volkan oyun kuvvetleri.
Derleme: Demilato

rDNA-2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
"AMD'nin yeni ekran kartları hakkında çok büyük gelişmeler var. Yeni gelecek ekran kartları RDNA2 veya herkesin Big Navi diye anlandırdığı ekran kartlarıyla ilgili geçen günlerde çok büyük gelişmeler oldu. Bu kartların konsollardan önce bilgisayarlara geleceği söyleniyor. Bildiğiniz gibi "computex 2020" ertelenmişti. 28 Eylül'de computex 2020 gerçekleşecek. Ve çok büyük bir ihtimalle AMD yeni kartlarının duyurusunu burada yapacak. 4.çeyrek bitmeden yeni konsolları görmeye başliyacağız. RDNA2 mimarisinin konsollardan önce PC'de kol gezeceği AMD tarafından söyleniyorsa bu tarih kesinlikle 28 Eylül gibi duruyor. AMD'nin iddiaları çok büyük. Tepe seviyedeki 2080 Ti'dan daha güçlü bir kart yapacaklarını iddia ediyorlar. "Yeni kartlarımızla oyuncularımızı 4K çözünürlüğümüze odaklamak istiyoruz.". AMD'nin yeni ekran kartlarında donanımsal Ray Tracing desteğide olacak."
Alıntı: Volkan oyun kuvvetleri.
Derleme: Demilato

Eki Görüntüle 584911
AMD yavaş yavaş geliyor fakat geldiğinde s...ş büyük olacak :D.

Azcık daha para verilir daha az sorunlu mal alınır. Rekabet olması iyi tabi. Fener Galatasaray veya Mercedes Bmw gibi.
Ama bazen olmuyor. Mesela 100000 TL lik bir araba 10000TL ye düştü. İhtiyacın olmasa bile alırsın değil mi? Ama 9000TLn var ve bu para aç kalmaman için,ev kirası, çoluk çocuk üniversite masrafları. Her daim için masraflar.. Arabayı mı alırsın sırf ucuz diye. Konu başka yerlere geldi 🤣

AMD yavaş yavaş geliyor fakat geldiğinde s...ş büyük olacak :D.
AMD fanboyu değilim ama RTX donanım desteği olması gerçekten başarılı ayrıca habire F/P ürünleriyle rakiplerine göre ucuz olacağını düşünüyorum.

Ülkemize fiyat olarak 9000-10000 bandında girerse çok iyi olur.
O kadar pahalı olacağını zannetmiyorum. AMD - NVIDIA gibi saldırgan bir fiyat göstermiyor. Dediğin rakamlar biraz uçuk AMD'ye göre :)

Ekran kartında NVİDİA akar. NVİDİA yine büyük ihtimalle güçlü olup daha güçlü ve stabil ekran kartları çıkaracaktır.
Elbette ki öyle sonuçta AMD'nin kaç yıllık devi bir anda geçmesi söz konusu değildir. Stabillik konusunda haklısın. Fakat NVIDIA'nın hiç f/p ürününü görmedim. Veya benim gözüme çarpmamıştır. Hem pahalı bir performans sergiledi NVIDIA ne yazık ki...

Azcık daha para verilir daha az sorunlu mal alınır. Rekabet olması iyi tabi. Fener Galatasaray veya Mercedes Bmw gibi.
Yeni çıkaracağı kartların o kadar sorunlu olacağını düşünmüyorum. Sorundan kastınızda Driver sanırım :) Ayrıca aradaki azcık dediğiniz para genelde 1-2 K düzeyinde oluyor ama genede siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı