Amd zen beklemeye değer mi ?

ShenShacRac

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar Amd zen işlemciler sene sonu çıkacak deniliyor. Sizce beklemeye değer mi ? Kaç yıl götürür ? R9 390 390x gibi kartlarla sinerjisi nasıl olur ve fiyat tahmini olan arkadaşlar varsa söylemelerini rica ederim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acele yoksa tabiki de beklenir. Amd ekran kartlarında gene nvidiayla kapışır ama işlemci de intelin yakınından geçemiyor. Bu sefer iş ciddiye bindi galiba amd de ben beklerdim acelem yoksa.

Eğer elinde ki işlemci seni idare ediyorsa, sırf meraktan bile olsa bence Zen'i beklemeye değer. :)
Özellikle Zen geriye dönük destek konusunda kullanıcılara kıyak geçerse X4 860K'lı sistem toplayanların pişman olmayacağını düşünüyorum.

Zen ile ilgili çok makaleler videolar var. AMD dersine iyi çalışmış diyorlar açıkçası insan merak etmiyor değil :)şuan ki sistemin seni idare ederse bekle,beklenecek gibi değil dersen skylake şuan en iyisi zaten.

Skylake işlemciler ile uçurum farklar olacağını sanmıyorum. Aceleniz yoksa beklenebilir ama Skylake gayet yeterli görünüyor.

Seneye dolar daha da artabilir sistem toplayacaksanız güncel Skylake ihtiyacınızı görür.
390 ve 390X üst seviye kartlar kullanım ömrü de uzun olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı