AMD Zen beklenmeli mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay içerisinde:

MSI H110m Gaming Anakart
i5 6500
R9 380 parçalarında bir sistem dizecektim.
Fakat AMD'nin piyasaya süreceği Rx 480'i almaya karar vererek 1 ay daha beklemeyi tercih ettim. Bir sonraki Zen işlemci haberini okuyarak yeni çıkacak olan işlemcilerin sağlam özelliklerini gördüğümde kafam epey karıştı.
Sizce yıl sonuna kadar bekleyip yeni çıkıcak Zen işlemcilerden mi almalıyım yoksa bu saydıklarımımı tercih etmeliyim? Şu an lise son öğrencisiyim ve PC alanında devam etmek istiyorum. Kullandığım uyduruktan PC'yi bile senelerdir kullanıyorum. Yeni bir şey aldığımda uzun süre gitmesini istiyorum. Sene sonunumu beklemeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD öne geçmesin diye Nvidia büyük bir adım attı. Intel de ZEN'e karşı aynısını yapıp Kabylake işlemcilerde performans sıçraması yapabilir. AMD olmasa musluğu kapatıp damla damla verecekler ellerindekini.

Eger zaman varsa beklenebilir. Ama teknolojik seylerde yenisi ciksin oyle alirim diye beklersek hic bir sey almadan uzun zamanlar gecebilir. Bekleyecek zamanin varsa bekle yoksa da ilerde yukseltecegin bir sistem topla

Haswell 4770K'dan sonra Devil Canyon 4790K ne getirdiyse Skylake 6700K sonrası Kabylake 7700K'da aynısı olacaktır. Çok fark ancak bir sonraki 10 Nanometre Cannonlake'de olur. Amd'de durum tamamen farklı sonuçta 2013 mimarisinden direk 2017 mimariye geçilecek bu 4 sene teknolojide baya uzun bir süre, haliyle beklentilerde oldukça yüksek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı