AMD Zen Beklenmeli mi?

reiNG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 4 ay önce PC'mi sattım bazı sebeplerden dolayı. Şimdi ise yavaş yavaş kenarıma para atmaya başladım. Her neyse konuya gelecek olursak AMD yeni işlemcisini çıkaracakmış ben de buna bağlı olarak sizce beklemeli miyim? Yoksa mevcut sistemler ile 4.000 TL civarı bir şeyler ile sistem almalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim eğer uzun ömürlü bir bilgisayar yapayım diyorsan, yeni teknoloji olsun diyorsan DDR4 alacaksın. DDR4 kullanmak için skylake ve x99 platform alacaksın.Bunların fiyatları hele hele bugün ki dolar kuru ile ucuz değil. Eğer paran yetiyorsa bekleme al. Paran yetmiyor ama bilgisayar alacağım yeni olsun demiyorsan bekleme al. Bilgisayarım yok bilgisayara ihtiyacım var diyorsan bekleme al. AMD çok uyduruk para vermem ama İntel çok iyi bin lira veririm üç bin lira da veririm diyorsan yine bekleme al. Ama çok fazla param yok, acil bilgisayara ihtiyacım yok, bugün intel sistem kursam ekran kartım, anakartım istediğim tarzda olmayacak, belki istediğim büyüklükte özellikte kasa alamayacağım diyorsan bekle. AMD yeni işlemcilerini çıkartsın. Yeni ekran kartları da çıksın. Zaten o arada İntel'de yeni işlemci çıkartacaktır illaki. Burada çıkar çıkmaz testleri yapılıyor. Araştırır alırsın.

Ben şahsen bekliyorum Anakart İşlemci ve Ram alacağım çıktığı zaman. Geri kalanı profilimde göründüğü gibi devam edecek.

Bence bekle İntel Core mimarisi 10 senelik mimari sadece geliştiriyorlar artık gelişecek çok birşeyide kalmadı. Sil baştan teknoloji AMD bekle. Param çok dersen başka tabi.

32 Nanometre AMD, 14 Nanometre İntel ile performans bu kadar yakınken aynı Nanometre ne olacağını kestirmek zor değil. AMD çok yakın bekle testlerini incele öyle karar ver. En fazla bin Tl olur o üründe İntel'in 4500 Tl değerindeki işlemcisine denk olur.;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı