AMD Zen İşlemciler vs Intel Skylake

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yeni sistem topladım işlemci kaldı. i7 7700k alacaktım. Anakartı iade edip RZYEN e geçmelimiyim :) aşagıdaki gibi bir sistem oluşturdum

INTEL CORE i7-7700K LGA1151 İşlemci
ASUS ROG Strix GTX 1070-O8G Ekran Kartı
ASUS PRIME Z270-A Anakart
Corsair - 400C Kasa
G.Skill RipjawsV 16GB(2x8GB) 3200MHz RAM
SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Disk
Enermax Liqmax II Sıvı Soğutma 240 mm
Corsair CX 550W Güç Kaynağı
Corsair ML120 Pro 3x120mm Fan
Asus VX229H 21.5 Monitör

Son düzenleme:
Dostum son kullanıcı incelemeleri yayınlansın ona göre iade edin veya işlemci alın.

Bence iade etmeye gerek yok. Tabii, eğer aldığın yer, sıkıntı çıkarmadan iadeyi kabul ederse, iade et direkt.
Aldığım yer Amazon hocam o konuda sıkıntı yok. 1 ay iade süreleri var :) Benim için önemli olan iade değil, AMD Ryzen'e geçmek hem performans olarak hem de ekonomik olarak beni rahatlatacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistemde Ryzen'a geçmek sana uğraş olur, o kadar. Sistemini oyun odaklı düşünüyorum, bu nedenle 7700K'dan 1700X'e veya 1800X'e geçmek sana gözle görülür bir fayda sağlamaz.

Ama dersen ki; ben arada Render da yapacağım, Amazonla da uğraşmaya rağzıyım o zaman değiştir...

O sistemde Ryzen'a geçmek sana uğraş olur, o kadar. Sistemini oyun odaklı düşünüyorum, bu nedenle 7700K'dan 1700X'e veya 1800X'e geçmek sana gözle görülür bir fayda sağlamaz.

Ama dersen ki; ben arada Render da yapacağım, Amazonla da uğraşmaya rağzıyım o zaman değiştir...
Oyun odaklı degil fakat RYZENin çıkışını bekleyip inteldeki indirimlerden faydalanıp işlemciyi almak da işime gelir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı