AMD Zen İşlemciler vs Intel Skylake

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum işin açıkçası Intel tekel konumunu para kazanarak geçirdi. Arkadaşında dediği gibi Core mimarisinin artık düzeltilecek bir bagı kalmadı. Yeni ve sıfırdan bir mimari tasarlamak o kadar da kolay değil, ki AMD'nin yeni mimari çıkarması 4-5 yılını aldı. AMD bu başarısını ZEN+ vs. olarak tik tak stratejisine dönüştürüp Intel'in canına okuyabilir.

Son düzenleme:
Dostum işin açıkçası Intel tekel konumunu para kazanarak geçirdi. Arkadaşında dediği gibi Core mimarisinin artık düzeltilecek bir bagı kalmadı. Yeni ve sıfırdan bir mimari tasarlamak o kadar da kolay değil, ki AMD'nin yeni mimari çıkarması 4-5 yılını aldı. AMD bu başarısını ZEN+ vs. olarak tik tak stratejisine dönüştürüp Intel'in canına okuyabilir.
Emin olun Intel'in bir planı elbet vardır. Ateş bacayı sarıp, Atı alan (Ryzen) Üsküdar'ı geçince Intel de buna cevapsız kalmaz.

Hem olan bize olur. I7 8700K'yı 1200 TL'den alırız belki?

Yada Intel socket 2011'i silip, tüm işlemcileri tek bir sokette toplar.

İntel'i yabana atmamak gerekir. Sonuçta yıllarca haybeye cukkaladığı kesimi AMD'ye kaptırmamak için çoktan tasarladıkları yeni güçlü 10nm işlemcileri beklenenden çok kısa sürede piyasaya sürebilirler. İntel cephesindeki sessizlik beni kıllandırıyor.

@SideWinder Önce ne dediğini kavra sonra çıkıp 600 TL mi olsun söyle. İ7 7700K üzerine az bir miktar performans artışı yapıp 1200 TL'ye satması ucuz sattığı anlamına gelmiyor. İ7 6700K modeliyle bile arasında %20-25 civarları ancak performans farkı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı