Dakopt

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaslar AMD ZEN işlemcileri beklenir mi yoksa İntel cok pahalı. AMD ZEN islemcilerin fiyati ne kadar olur? Ve ne zaman gelir? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

images (9).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaman olarak 2017 nin ilk çeyreğinde geleceği söyleniyor. Fiyat olarak da intelden çok ucuz olacağını düşünmüyorum. Hemen hemen aynı yada biraz daha uygun olabilir.

AMD'nin mühendislik örneği ZEN mimari işlemcisi 6900K'dan %2 yüksek performans vermiş. Beklemeye sevk ettiren diğer sebep ise Intel 2017 yılında 10NM üretime geçeceğini söylemişti fakat onlarda 2018'e sarkacakmış.

Ben bekliyorum kesinlikle değer 6900k özelliğinde 350 dolar tahminen fiyatı olacak kesinlikle beklenmeli. Bunun dışında Nvidia 1080 ti bekliyorum yada Rx yeni serisi sanada tavsiye ederim.

Tarih konusunda 2017 ilk çeyreğine ertelendi. Sebebi Am4 Anakart'ların geçikmesi olabilir.

Selam arkadaslar AMD ZEN işlemcileri beklenir mi yoksa İntel cok pahalı. AMD ZEN islemcilerin fiyati ne kadar olur? Ve ne zaman gelir? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 190809
Pek pahalı olmaz diye düşünüyorum, 2017 ilk çeyrek çıkar. İ7 6900K'dan daha iyi performans veriyor. Eğer doğru ise, İ7 6700K'yı oyun performansı olarak yenecekmiş.

Beklenmez ilk olarak piyasaya ZEN APU lar sürülecek ki bu da 2017 ilk çeyreğinde belki. Sarkabilir mi sarkabilir asıl sorun sen bu kadar bekleyebilir misin?

Bekleyebilirsen beklenir fiyatları kırabilir umudum yok ama başarılıda olabilir.
AMD fanları için; inşallah ben yanılırım. İnşallah sonu bulldozer gibi olmaz. Amin.

Son düzenleme:
FX serisindeki gibi bir hata yapacaklarını zaten düşünmüyorum. AMD firması bu sefer işini sağlama almış gözüküyor. Sabredip görmek gerekiyor. Hemen çıktığı an atlamak saçmalık olur bence. Gerçek benchmarkları gördükten sonra rahatlıkla alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı