AMD Zen İşlemcilerin Performansı Nasıl Olacak?

Intel'i ge-çe-mez. Belki yaklaşır.

Intel yeni nesilde 4K video için optimizasyon yapacak. Ayrıca 720p çözünürlükte oyunları orta ayarda oynatabilecek ve ekran kartsız Overwatch oynatabilecek HD 600 serisi GPU'larla birlikte gelecek. Bunların dışında güç tüketiminin azalması vs. zaten sıradan gelişmeler :)

Uzun zamandır amd intelin gerisindeydi simdi ise zen mimarisiyle
Hem performans olarak hem fiyat olarak one gecebilecegini
Düşünüyorum hayırlısı olsun.

Uzun zamandır amd intelin gerisindeydi simdi ise zen mimarisiyle
Hem performans olarak hem fiyat olarak one gecebilecegini
Düşünüyorum hayırlısı olsun.

Ben öne geçebileceğini düşünmüyorum. Zen yepyeni bir mimari olsa dahi, Intel'in işlemcileri her alanda optimize, kararlı ve güçlü. Bütün konularda geçemez.

Intel 7. nesilde videoları beş yıllık bilgisayara kıyasla 8 kat daha hızlı düzenlemeyi vaad ediyor. Şuan bile bu konuda AMD'den üstün. Render için Intel, oyun için Intel, herşey için Intel. Oyun oynamak için ucuz işlemci lazımsa AMD :)

i7-6700k ile i56600k arasında olacağını duymuştum. Tabi fiyatına göre fazla yada düşük olabilir.

Buraya şimdiden not düşeyim sonra arkamdan konuşursunuz ''Acaba kahin miydi?'' diye. Inteldeki dengi işlemcilerle yerine göre(yazılım/oyun farkı) biraz daha fazla veya az performans veren işlemcileri 200-300TL daha ucuza sunacaklar.

Çıkmadan belli olmaz tahmini olarak konuşuyoruz
Performans olarak intel daha iyi olacak bile olsa
Amd fiyatta daha cazip olur bana göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı